Styl życia

Upominki dla samych siebie? Czemu nie!?

Upominki dla samych siebie

Mówi się, że o faktycznej wartości prezentów wręczanych innym decyduje poziom Twojej niechęci do rozstawania się z nimi. Jeśli perspektywa oddania komuś kupionego dla niego upominku wywołuje u Ciebie autentyczny żal i smutek, oznacza to, że dobrze trafiłeś z podarunkiem. Istnieje bowiem bardzo duże prawdopodobieństwo, że skoro tak bardzo spodobał się on darczyńcy, przypadnie również do gustu obdarowanego. Obiektywnie rzecz ujmując, ludzie są do siebie bardziej podobni niż im się wydaje. A jeśli tak, nie ma powodu, abyś wykluczył swoją osobę z ceremonii wręczania prezentów. Jeśli tylko masz taką możliwość, spraw sobie przyjemność i kup coś ładnego także dla siebie. Gwarantujemy, że znakomicie wpłynie to na Twoją psychikę oraz poczucie własnej wartości.

 

Też zasługujesz na uznanie i… prezenty!

To zrozumiałe, że troszczysz się o swoich bliskich i pragniesz im to okazywać na każdym kroku, choćby poprzez wręczanie różnych upominków – z jakiejś okazji lub całkiem bez okazji. Taką samą uwagą, jaką poświęcasz innym, powinieneś jednak obdarować także samego siebie. Nie chodzi tutaj bynajmniej o narcystyczne zapatrzenie się we własny obraz, ale raczej o uznanie równorzędności swoich marzeń i pragnień z potrzebami innych ludzi. Dlaczego miałbyś trochę nie porozpieszczać siebie, tak jak rozpieszczasz swoich najbliższych? Zrób sobie od czasu do czasu niespodziankę – nawet tak bez okazji. Tzw. „zdrowy egoizm będzie z korzyścią nie tylko dla Ciebie, ale dla całego Twojego otoczenia. Zdrowy, wypoczęty, szczęśliwy, hojnie obdarowany przez los (i samego siebie) lepiej przysłużysz się społeczeństwu niż wiecznie niezadowolona, przemęczona, a przede wszystkim niedoceniona jednostka.

Czym się obdarować?

Wybierając prezent dla siebie, nie musisz wcale skupiać się na materialnych rzeczach. Równie dobrze może być to na przykład chwila dla siebie, wieczór spędzony w gronie przyjaciół, albo samotnie z dobrą książką i lampką wina w ręku. Jeśli jednak koniecznie upierasz się przy zagwarantowaniu sobie bardziej namacalnego dowodu „rozpieszczania” swojej osoby, może pomyślisz o zakupie kolorowych skarpet? Śmieszne skarpetki Many Mornings to prezent, który łączy w sobie ciekawy wygląd oraz praktyczność użytkowania. Na pierwszy rzut oka podkolanówki wydają się być nie do pary, ale to tylko złudzenie. Choć faktycznie zazwyczaj różni je kolorystyka, tak lewa, jak i prawa podkolanówka zawiera motywy graficzne odnoszące się do tego samego tematu. Skarpety są tak tanie, że warto od razu zaopatrzyć się w kilka ich par na każdą okazję.

Na odzieży świat się nie kończy

Tak naprawdę rodzaj prezentu, który sobie podarujesz, zależy tylko od Ciebie, Twoich indywidualnych upodobań oraz kwoty pieniędzy, którą jesteś gotowy przeznaczyć na sprawienie sobie drobnych przyjemności. Inwencja twórcza jest tutaj nieograniczona. Lubisz czytać i z wypiekami na twarzy pochłaniasz rozdział za rozdziałem? Spraw sobie w prezencie książkę ulubionego autora. A może od dawna marzysz o bransoletce wystawionej na ekspozycji sklepu jubilerskiego, który mijasz codziennie w drodze do pracy? Co właściwie stoi na przeszkodzie, żeby wreszcie spełnić to pragnienie?

Na upominek dla siebie nie musisz wcale wydawać astronomicznych sum pieniędzy, rujnując przy tym domowy budżet. Wystarczy, że zasygnalizujesz sam sobie, że jesteś tak samo ważny jak inni ludzie i podobnie jak im, także i Tobie należą się specjalne względy. Jeśli tak potraktujesz siebie, dobre samopoczucie na resztę dnia będziesz miał zagwarantowane jak w banku!

Komentarze (9)

leticia

5 miesięcy temu

Takie kolorowe skarpetki pokazują, że mamy do siebie dystans:)

ana_stasia

5 miesięcy temu

Efekt, jaki dają te skarpetki w połączeniu ze spodniami garniturowymi, bardzo mi się podoba.

angelina

5 miesięcy temu

Takie zabawne, kolorowe skarpetki, które wystają spod spodni, bardzo ładnie się prezentują:)

donia

5 miesięcy temu

Te skarpetki z pewnością spodobałyby się mojej przyjaciółce.

halina

5 miesięcy temu

Te śmieszne skarpetki są prześliczne, bardzo chciałabym je mieć:)

enya

5 miesięcy temu

Te skarpetki niewątpliwie mają w sobie sporo uroku.

euforia

5 miesięcy temu

Takie śmieszne skarpetki to super dodatek do prezentu, pokazuje, że mamy dystans i potrafimy się bawić:)

franka

5 miesięcy temu

Takie kolorowe skarpetki są bardzo zabawne i optymistyczne:) Lubię takowe.

paulina

5 miesięcy temu

Takie śmieszne skarpetki to super propozycja na prezent:)

Zostaw komentarz