Zdrowie

Zalety i wady podpasek ekologicznych

wady podpasek ekologicznych

Od pewnego czasu obserwuje się wzrost zainteresowania produktami ekologicznymi. Coraz więcej osób martwi się o przyszłość naszej planety, dlatego wybiera artykuły, które jej dodatkowo nie zanieczyszczają. Jakie są zalety i wady podpasek ekologicznych?

Podpaski ekologiczne są łagodne dla skóry

Niewątpliwie podpaski ekologiczne są lepszym rozwiązaniem dla naszych miejsc intymnych niż tradycyjne. Produkuje się je w 100% z bawełny, która jest materiałem naturalnym, przepuszczającym powietrze. Dzięki tym właściwościom chronią przed odparzeniami i infekcjami intymnymi. Nie zawierają sztucznych barwników, nie są bielone chlorem ani perfumowane, dzięki czemu nie podrażniają strefy intymnej. To bardzo ważne, ponieważ od pewnego czasu zwiększa się liczba kobiet dotkniętych alergią na podpaski.

Podpaski ekologiczne nosi się komfortowo

Podpaski ekologiczne są w 100% wykonane z bawełny. Nie zawierają żadnych syntetycznych siateczek, które mogłyby podrażniać miejsca intymne. Nawet w upalne dni nie odparzają pośladków czy miejsc intymnych. Nie powodują też przegrzewania tych miejsc. Podpaski ekologiczne nosi się niezwykle komfortowo.

Podpaski ekologiczne ulegają biodegradacji

Podpaski ekologiczne w przeciwieństwie do tradycyjnych, które często zawierają foliowe siateczki, w pełni ulegają biodegradacji, przez co nie leżą latami na wysypiskach śmieci. Ich produkcja jest także mniej obciążająca dla naszej planety.

Podpaski ekologiczne mają mniejszą chłonność

Niestety, czysta bawełna nie jest tak chłonna jak żelowe  wypełnienia w tradycyjnych podpaskach. Te potrafią pochłonąć znacznie więcej krwi. Ekologiczne podpaski wymagają zatem częstszej wymiany i regularnych wizyt w toalecie.  Podczas okresu zużywamy ich zdecydowanie więcej niż tradycyjnych.

Podpaski ekologiczne są droższe

Za podpaski ekologiczne zapłacimy w drogerii 2 lub 3 razy więcej niż za tradycyjne. Na dodatek musimy kupić ich nieco więcej, gdyż gorzej chłoną krew.  To generuje spore koszty w skali miesiąca, nie każdą kobietę będzie stać na zakup podpasek ekologicznych.

Podpaski ekologiczne często są pakowane pojedynczo w folię

Niestety, podpaski ekologiczne, nawet gdy są sprzedawane w tekturowym pudełku, bardzo często są zapakowane pojedynczo w folię. W rezultacie też generują odpady niekorzystne dla środowiska. Tylko jest ich nieco mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *