Jak zachować piękną fryzurę na dłużej?

jak utrwalić fryzurę

Eleganckie uczesanie na wesele lub misternie układana fryzura na randkę mogą zniszczyć się z powodu wiatru, opadów deszczu bądź podczas zakładania sukienki. Jeśli chce się mieć pewność, że uczesanie przetrwa przez całą noc lub co najmniej kilka godzin w nienagannym stanie, warto sięgnąć po lakiery i pianki do włosów Taft.

Jak działa pianka do włosów?

Piankę do włosów Taft można stosować do każdego rodzaju włosów. Kosmetyk działa wszechstronnie, gdyż pianka dodaje objętości, umożliwia stylizację włosów, utrwala fryzurę oraz dodaje blasku.

Pianki Taft wygładzają włosy lub podkreślają ich skręt w zależności od tego, jaki rodzaj pianki się wybierze. Kosmetyk wgniata się w całe włosy lub w poszczególne, lekko wilgotne pasma, a następnie układa się pożądaną fryzurę. W piankach znajdują się składniki, które chronią włosy przed promieniowaniem słonecznym, elektryzowaniem, puszeniem się i zniszczeniem na skutek działania wysokiej temperatury. Pantenol i witamina B5 zawarte w kosmetyku chronią również przed utratą koloru przez włosy farbowane. Produkty marki Taft są dostępne między innymi na https://kontigo.com.pl/marki/taft.html.

Jak działa lakier do włosów?

Lakier do włosów Taft jest powszechnie używany w salonach fryzjerskich oraz w domach. Służy przede wszystkim do silnego utrwalania fryzur weselnych, ślubnych, karnawałowych oraz innych uczesań na ważne okazje. Lakier do włosów znajduje się w opakowaniu ze sprężonym gazem lub z mechaniczną pompką, dzięki czemu nakłada się go na fryzurę w postaci aerozolu. Żywica znajdująca się w lakierze tworzy na powierzchni włosów cienką warstwę, które modeluje i utrwala uczesanie. Sztywność fryzury, jej odporność na warunki atmosferyczne oraz trwałość, np. w czasie tańca, zależą przede wszystkim od rodzaju żywicy, jaka znajduje się w składzie lakieru. Lakiery Taft można stosować do wszystkich rodzajów włosów – szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku włosów rzadkich i cienkich, którym dodają objętości.

Lakier czy pianka? Co wybrać?

Kobiety, które zastanawiają się, czy użyć lakieru lub pianki, powinny pamiętać, że oba kosmetyki mają inne właściwości. Efekt ich działania jest podobny – utrwalają fryzurę i pozwalają uporządkować niesforne włosy. Pianka jest jednak lepszym wyborem na co dzień, gdyż jest mniej obciążająca dla włosów. Lakier sprawdza się lepiej w czasie wietrznych dni i deszczu. Najważniejszy jest jednak umiar w korzystaniu z obu kosmetyków – ważne jest, by używać ich zgodnie z zaleceniami producenta, nie częściej niż raz po każdym myciu włosów.

Tekst partnera

9 KOMENTARZE

 1. Moje włosy są sztywne, trudno się je modeluje a i tak szybko się prostują i opadają. Jeśli chcę aby wytrzymała fryzura kilka godzin i nie oklapła po wyjścia na wilgotne powietrze to stosuję najpierw piankę na mokre włosy. Po ułożeniu spryskuję delikatnie lakierem do włosów. Lakiery Taft mam sprawdzone, nie wszystkie kosmetyki do stylizacji włosów są tak skuteczne.

 2. Posiadam i piankę i żel. Używam obu produktów w zależności od hmmm…. dnia, humoru, czasu.
  Mam na głowie burzę loków, dosłownie jakby piorun we mnie uderzył 😉 Po ich umyciu i wysuszeniu, bo potem staram sie doprowadzać je do ładu 🙂
  Stylizacją mojej fryzury zajmuję się praktycznie każdego dnia, a jak nie mam ochoty ani czasu na zabawę z nimi, to po prostu je związuję.
  Ale oprócz pianki i lakieru zawsze mam jeszcze w domu olejki, które nawilżają moje włosy 🙂

 3. Nie mam kłopotów z włosami, ułożona fryzura dość się trzyma dobrze. Ale jak mam uroczystość to albo idę do fryzjera albo przed wyjściem spryskuję lakierem, wtedy nawet po kilku godzinach jest taka jak przed wyjściem z domu.

 4. Ja nie mam problemu z włosami.Nie potrzebuję stosować żadnych kosmetyków doi ich układania.Po prostu moje włosy same się układają.Wystarczy tylko je uczesać

  • Zawsze chciałam tylko wstać, rozczesać włosy i gotowe 🙂 W sumie miałam tak jak moje włosy były długie. Wtedy układały się lepiej. Na noc robiłam z nich warkocz, po umyciu też.
   Teraz gdy są krótsze trzeba je ujarzmić 🙂
   Poza tym kiedyś były jeszcze gęstsze i grubsze, więc nawet gumka tak się na nich nie odciskała 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ