metamorfoza

Nowa pora roku to idealna okazja do zmian w swoim wyglądzie i trybie życia.Wiosenna metamorfoza sprawi, że nasze życie nabierze nowych barw, a my zyskamy nową energię do działania.

W świecie zmiany czyli wiosenna metamorfoza

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. To właśnie w tym okresie wszystko rozkwita i budzi się do życia. Wokół nas robi się zielono i słonecznie. Dlatego po zimie z takim utęsknieniem wypatrujemy pierwszych pąków. Potrzebujemy słońca tak samo jak uśmiechu w pochmurny dzień. Można rzec, że wiosna jest pewnego rodzaju symbolem zmian. Przeinacza się nasze otoczenie, ale my także dostajemy taką szansę. Wystarczy tylko chcieć i mocno wierzyć w to, że wiosenna metamorfoza odmieni nasze życie.

Przegląd szafy – stylizacje na wiosnę

Przemianę najlepiej zacząć od porządków w swojej szafie. Z pewnością znajdziemy w niej ubrania, których już nigdy nie założymy. Jeśli któraś z z rzeczy przeleżała rok w szafie i ani razu nie została założona, możemy się je pozbyć. Nie ma sensu trzymać ubrań i dodatków, które czekają na idealną chwilę, a ta w rezultacie nigdy nie nadchodzi. Nienoszone modne ubrania w dobrym stanie możemy oddać koleżankom. Idealnym rozwiązaniem na szybką zmianę garderoby, bez żadnych wydatków jest tzw. swap party. Na taką imprezę, uczestnicy przynoszą ubrania, oczywiście w jak najlepszym stanie. Swap party polega na wymianie ubraniowej – ciuch za ciuch. To świetny sposób na pozbycie się niechcianych ubrań i odświeżenie szafy bez wydawania pieniędzy. A przy okazji spędzimy trochę czasu w gronie znajomych, doskonale się bawiąc. Aby zmienić się na wiosnę wcale nie musimy napadać na sklepy odzieżowe. Nowa torebka, buty czy szal ożywią stylizacje i nasz wygląd.

Fryzura i makijaż

Zmiana fryzury na wiosnę to najczęstszy dylemat kobiet. Każdy czas jest dobry na zmianę, ale wiosna to wyjątkowa pora roku. Może odświeżenie koloru, nowe cięcie czy uczesanie doda nam pewności siebie i uroku. Dlaczego więc nie udać się do fryzjera i nie zaszaleć. W dobrze dopasowane fryzurze będziemy czuć się znakomicie. Podkreśli ona naszą urodę, a nawet odejmie nam lat. Będzie także świetnym uzupełnieniem nowej garderoby. Po wizycie u fryzjera nie możemy zapomnieć o makijażu. Wiosenna metamorfoza nie byłaby bez niego pełna. Wiosna postawmy na kolory. Wyrazisty odcień szminki czy róż na policzkach rozświetlający cerę będzie niczym wisienka na torcie. Zadbana kobieta zawsze wydaje się bardziej atrakcyjna, więc warto poświęcić chwilę na makijaż. Wizyta w drogerii sprawi nam dużo przyjemności, a nasi znajomi z pewnością zauważą przemianę.

Sport, taniec i kultura

przemiana na wiosnę

Zmiany w życiu powinny dotyczyć również aspektów fizycznych i psychicznych. Siedzenie przed telewizorem nie doda nam zbyt wielu wrażeń i doświadczeń. Wiosenna metamorfoza także zdrowe życie. Ruch jeszcze nikomu nie zaszkodził, więc warto wstać z fotela i wsiąść na rower czy wybrać się na basen. Doskonałą formą ruchu jest także fitness czy taniec. To także okazja do nawiązania nowych znajomości a nawet na spotkanie miłości. Po co siedzieć w domu, skoro życie daje nam tyle możliwości. Odpowiednią rozrywką może być wizyta w teatrze, filharmonii czy w galerii sztuki. Kulturalne wydarzenia to wspaniała odskocznia od szarych dni, dlatego warto przejrzeć ofertę naszego miasta.

Powyższe propozycje zmian powinny stanowić motywację do tego, aby wiosenna metamorfoza została zrealizowana. Nikt nie zadba o nas tak, jak my sami. Wprowadzając zmiany w nasze życie stajemy się otwarci na nowe możliwości. Chcemy żyć bardziej i głębiej, a przecież lepiej robić ciekawe rzeczy niż użalać się nad sobą. Wykorzystajmy wiosnę jako okazję do przemiany, a być może rozpocznie ona nowy rozdział w naszym życiu.

Katarzyna Antos