Ach, te dzieciaki! Rodzina

Wielkie czytanie bajek w Galerii Ostrovia

Już w najbliższy weekend 22 i 23 listopada w godzinach od 11.00 do 18.00 w Ostrowie Wielkoposlkim odbędzie się kolejny event animacyjny organizowany w ramach II Ogólnopolskiej Kampanii “Czytaj dzieciom, bo warto”.

Już w najbliższy weekend 22 i 23 listopada w godzinach od 11.00 do 18.00 w Ostrowie Wielkopolslkim odbędzie się kolejny event animacyjny organizowany w ramach II Ogólnopolskiej Kampanii „Czytaj dzieciom, bo warto”.

Animatorzy Grupy Artystycznej Fifik i Pepe oraz Przyjaciele przygotowali dla maluchów wiele ciekawych atrakcji: malowanie twarzy, modelowanie baloników, wielkie klocki, zameczek z piłeczkami. Nie zabraknie także konkursów z książkowymi nagrodami. Rodzice również będą mieli okazję wykazać się poprzez wspólne czytanie dzieciom bajek.

“W tegorocznej edycji odwiedziliśmy już 6 miast, w których rodzice bardzo aktywnie uczestniczyli w naszej akcji czytając dzieciom bajki. Liczymy również na to, że w Ostrowie Wielkopolskim dorośli również chętnie wezmą udział w naszym evencie i włączą się do wspólnej lektury. Najbardziej aktywnych nagrodzimy oczywiście książkowymi nagrodami.” – Mówi Malwina Turek, rzecznik prasowy kampanii.

Organizatorzy nie tylko liczą na aktywne uczestnictwo w evencie, ale także mają nadzieje, że książka na dobre zagości w domach mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

“Czytanie to doskonała forma relaksu oraz wspaniały sposób na spędzanie czasu wspólnie z dzieckiem. Mam nadzieje, że nasze działania sprawią, że maluchy zamiast spędzać czas przy komputerze zasiądą do lektury. A rodzice docenią dobrodziejstwa jakie płyną z czytania swoim pociechom książek.” -Dodaje Turek.

Więcej informacji o akcji na stronie organizatora www.fifikipepe.pl

Komentarze (2)

ewalub

6 lat temu

Dzieci z łatwością potrafią się skupić na czytanej bajce, a słuchanie sprawia im wiele przyjemności. Zauważyłam, że nawet jak już same potrafią czytać to i tak lubią jak ktoś dorosły poczyta

Emilly27k

8 lat temu

Podobają mi się takie akcje, ale obecnie dużo jest wsi i nie ma jak rozreklamować dobrego czytelnictwa jeśli chodzi o wspólne czytanie dzieciom. Lubię takie akcje.Miałam okazję poobserwować dzieci podczas czytania. Byłam pozytywnie zaskoczona ich zapamiętaniem co do wydarzeń danej lekturki.

Zostaw komentarz