O miłość i pożądanie w związku warto dbać przez cały rok. Ale jeśli uczucie gdzieś nagle uleci, Walentynki to świetny moment, by rozpalić je ponownie. Jak spędzić walentynkowy wieczór we dwoje?

Miejsce schadzki

Idealnym scenariuszem na ten wieczór jest romantyczna kolacja w restauracji i szalona noc w hotelowym pokoju. Tylko Ty i on, bez reszty oddani namiętności. Wspólne wyjście sprzyja wywołaniu intymnej atmosfery, a nic tak nie rozpala zmysłów, jak dobra kolacja w blasku świec, przy delikatnej muzyce, w małej i przytulnej knajpce. Jeśli jednak spędzicie ten wieczór w domu, zadbaj o to, by był inny niż wszystkie. Odpowiedni wystrój i światło dodadzą intymności. Być może atmosferę rozpali dobrze wyeksponowana nowa bielizna lub łóżko w płatkach róż?

Przez jedzenie do serca

Dobrze, jeśli wybierzesz coś lekkostrawnego i pobudzającego. Doskonałymi afrodyzjakami są owoce morza, kawior czy drób, a dodatkami, które nadają się na tego typu okazje są: imbir, cynamon, czekolada i oczywiście szampan. Nie ma jednak sensu spędzać całego czasu w kuchni. Jeśli jedzenie w restauracji nie wchodzi w grę – zamów coś do domu. Pamiętaj też, że czasami nawet najwykwintniejsze dania nie zastąpią ukochanej pizzy. Jeśli wiesz, że Twój partner uwielbia kuchnię włoską albo chińską i taka kolacja sprawi mu wiele radości, może warto złożyć specjalne walentynkowe zamówienie?

Dodatki do idealnej randki

Niech ten wieczór będzie zmysłowy – możesz podkreślić to zarówno swoim wyglądem, jak i wystrojem mieszkania. Mimo wszystko nie przesadzaj, nie rób nic wbrew sobie. Jeśli cały dom udekorujesz serduszkami i fruwającymi amorkami, a Ty wbijesz się w różowy kostium i przypniesz do włosów uszka króliczka playboya, wywołasz wręcz odwrotny efekt. Wystarczą zapachowe świece, przytłumione światło i delikatna muzyka, by wywołać miły nastrój.