Zima to czas, kiedy nasze organizmy magazynują energię po to, aby utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Najchętniej wtedy spędzamy czas leniuchując przed telewizorem z kubkiem ciepłej herbaty w ręce. Zachęcam jednak do mobilizacji i korzystania z uroków zimy.

Poniżej krótko przedstawiam różne sporty zimowe i przypominam o tym, że nie wolną przypinać do samochodu sanek. Kulig w takiej formie jest zakazany!

Aktywność zimą

Aktywność i ruch są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Zimą szczególnie, bowiem wtedy walczymy z ogarniającą nas apatią czy lenistwem. Ruch na świeżym powietrzu pozwala na utrzymanie dobrej kondycji przez cały rok i na zwiększenie odporności. Warto podkreślić fakt, iż w Polsce ostatnimi laty zwiększa się liczba amatorów zimowych sportów. Ze względu na umiarkowany klimat, odpowiednimi warunkami do zimowej aktywności możemy się tylko cieszyć przez krótki czas. Dlatego warto wykorzystać go wraz z całą rodziną!

Łyżwy

Weekend spędzony na lodowisku może być ciekawą alternatywą dla wspólnego oglądania filmów w domu czy w kinie. Zimą w większych miastach wstęp na płytę lodowiska jest darmowy. Można przynieść swoje łyżwy, ale także wypożyczyć je na miejscu w wypożyczalni sprzętu. Tak spędzone niedzielne popołudnie będzie ciekawe i zabawne.

A może spacer z pupilem?

Jeśli w domu jest pies, to on także może – a nawet powinien – być uczestnikiem rodzinnych zabaw. Psy niektórych ras (np. alaskany) świetnie sprawdzają się jako psy pociągowe. Można więc połączyć zabawę z treningiem.