Fitness

Rodzinne sporty zimowe

Zima to czas, kiedy nasze organizmy magazynują energię po to, aby utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Najchętniej wtedy spędzamy czas leniuchując przed telewizorem z kubkiem ciepłej herbaty w ręce. Zachęcam jednak do mobilizacji i korzystania z uroków zimy.

Zima to czas, kiedy nasze organizmy magazynują energię po to, aby utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Najchętniej wtedy spędzamy czas leniuchując przed telewizorem z kubkiem ciepłej herbaty w ręce. Zachęcam jednak do mobilizacji i korzystania z uroków zimy.

Poniżej krótko przedstawiam różne sporty zimowe i przypominam o tym, że nie wolną przypinać do samochodu sanek. Kulig w takiej formie jest zakazany!

Aktywność zimą

Aktywność i ruch są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Zimą szczególnie, bowiem wtedy walczymy z ogarniającą nas apatią czy lenistwem. Ruch na świeżym powietrzu pozwala na utrzymanie dobrej kondycji przez cały rok i na zwiększenie odporności. Warto podkreślić fakt, iż w Polsce ostatnimi laty zwiększa się liczba amatorów zimowych sportów. Ze względu na umiarkowany klimat, odpowiednimi warunkami do zimowej aktywności możemy się tylko cieszyć przez krótki czas. Dlatego warto wykorzystać go wraz z całą rodziną!

Łyżwy

Weekend spędzony na lodowisku może być ciekawą alternatywą dla wspólnego oglądania filmów w domu czy w kinie. Zimą w większych miastach wstęp na płytę lodowiska jest darmowy. Można przynieść swoje łyżwy, ale także wypożyczyć je na miejscu w wypożyczalni sprzętu. Tak spędzone niedzielne popołudnie będzie ciekawe i zabawne.

A może spacer z pupilem?

Jeśli w domu jest pies, to on także może – a nawet powinien – być uczestnikiem rodzinnych zabaw. Psy niektórych ras (np. alaskany) świetnie sprawdzają się jako psy pociągowe. Można więc połączyć zabawę z treningiem.

Curling

Jeśli już będziemy na lodzie, to można spróbować swoich sił w curlingu. Curling jest jedną z dyscyplin olimpijskich. Dla niektórych osób jest to zabawny sport, bowiem wygląda to tak, jakby jeden z zawodników sprzątał lód. Curling wymaga precyzji i nazywany jest szachami na lodzie.

Sanki

Dorośli na sankach? A dlaczego by nie? Szczególnie dzieci będą zadowolone z takiego widoku. Będą się cieszyły i śmiały, kiedy ich rodzic zjedzie z górki i wpadnie w śnieżną zaspę. Zwykłe sanki przybliżą do siebie rodziców i ich pociechy.

Hokej na lodzie

Hokej na lodzie może być także interesującą formą spędzania wolnego czasu. Nie jest to trudna gra, ale trzeba mieć dobrze opanowaną jazdę na łyżwach.

Narty

Nie trzeba jechać w góry, aby pojeździć na nartach. W wielu miastach są przygotowane stoki do jazdy na nartach, a jeśli nie ma, to poza miastem można znaleźć ciekawe miejsca na uprawianie tego sportu. Wystarczą narty, ciepłe ubranie, kask (dla dzieci obowiązkowo) i już można oddać się szaleństwu.

Wspólne uprawianie sportów to świetny sposób na poprawę i utrzymanie dobrych relacji rodzinnych. Sport pozytywnie wpływa także i na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie pozostaje więc nic innego jak wyłączyć komputer czy telewizor, wyjść na dwór i oddać się zimowemu szaleństwu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *