Ach, te dzieciaki! Najnowsze Rodzina

Trudne relacje matki z córką

trudne-relacje

Nie zawsze kontakty z bliskimi układają się po naszej myśli. Trudne relacje matki z córką, to jeden z częstych problemów, występujących w środowisku rodziny.

Mama jest dla córki bliską osobą. Ich relacje zależą od wielu czynników. Czasami bywają one bardzo trudne.

Matka i córka

Matka powinna być dla dziecka ostoją. To ona wychowuje, kocha, otacza opieką i troską. W przypadku relacji matki z córką, więź dotyczy dwóch kobiet, więc z reguły powinna być mocna i trwała. W końcu kto jest w stanie najlepiej zrozumieć kobietę, jak nie inna kobieta. Matka i córka mogą mieć zupełnie różne charaktery, ale mogą także być bardzo podobne do siebie. Niezaprzeczalnie łączy je tajemna więź, która nawiązuje się już od okresu ciąży.

Trudne relacje matki z córką

Trudne relacje mogą być spowodowane okresem dorastania. Córka w wieku dojrzewania, to dla wielu rodziców problem wychowawczy. Zmiany jakie następują w sferze fizycznej i psychicznej mogą znacząco wpłynąć na kontakt z naszą pociechą. Mama może być zepchnięta na dalszy plan. Sytuację pogarsza rozwód. Dzieci bardzo często obwiniają siebie bądź rodziców, odsuwając się od życia rodzinnego. Wpływ na kontakty matki z córką ma także wyprowadzka z domu rodzinnego. Wyfrunięcie z gniazdka to czas, kiedy córka ma okazję zakosztować wolności i dorosłego życia, często zapominając o rodzinie. Brak codziennego kontaktu z rodzicielką, może skutkować pogorszeniem wzajemnych relacji.

Rozmowa lekiem na duszę

matka-corka

Nic tak nie działa na poprawę relacji jak rozmowa. Szczery kontakt jest niezbędny w utrzymaniu pozytywnej relacji pomiędzy matką i córką. Rodzice powinni więc jak najwięcej rozmawiać ze swoimi dziećmi. Dzięki temu uczą zrozumienia, empatii i zapewniają poczucie bliskości oraz wsparcia. Mając oparcie w tak bliskiej osobie, jaką jest matka, każda córka będzie bez problemu otwierała przed nią swoje problemy i troski. Czasami jedna rozmowa od serca pomaga rozwiązać nawet najtrudniejszy kłopot. Relacja bez kłótni i sprzeczek sprawi, że będziemy mogły porozmawiać swobodnie na każdy temat. Nie zapominajmy więc o tej ważnej czynności, która zbliża do siebie ludzi i umacniają emocjonalną więź między nimi.

Trudne relacje matki z córką da się naprawić. Wystarczy odpowiednio słuchać i dużo rozmawiać. Pozytywna atmosfera zapewni właściwe podstawy kontaktu i ułatwi zrozumienie. Dbając o dobre relacje, zyskamy przyjaciółkę, a takiej jak mama czy córka, nikt nam nie zastąpi.

Komentarze (2)

Emilly27k

7 lat temu

Zależy też od nastroju jaki mamy w ciągu dnia. Relacje zależą od mamy i jakie ona podejście ma do dzieci tj córki- relacje.

drobina

7 lat temu

Moje relacje z córkami są bardzo dobre. Nawet w okresie dorastania nie miałam z nimi problemów. Po prostu jesteśmy dobrymi przyjaciółkami i wiem, że zawsze możemy na siebie liczyć. Jedna z córek odziedziczyła charakter po mnie, a druga po tacie, ale to nie ma żadnego znaczenia. Dużo ze sobą rozmawiamy i często doradzamy sobie w różnych sprawach.

Zostaw komentarz