Najnowsze Sekrety kosmetyków Uroda

BIO IQ – dbaj o siebie naturalnie

kosmetyki-organiczne

PantherMedia A4571907

Trend na życie w zgodzie z naturą trwa – zdrowa żywność, świadome odżywianie, kosmetyki z naturalnych składników… Coraz więcej producentów chce być eko. Jednak słowo „naturalne” często okazuje się chwytem marketingowym, a w organicznym składzie znaleźć możemy tylko kilka składników naturalnych. Większość kosmetyków także tych dla dzieci ma w sobie zwyczajną chemię. Jak zatem odnaleźć się w tym co oferują producenci?

Stajemy się świadomym konsumentem

Co raz częściej zagłębiamy się w etykiety produktów, po które sięgamy. Wiele ogólnodostępnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry zawiera toksyczne składniki, które pełnią rolę wypełniaczy, a te mogą szkodzić zdrowiu. Kosmetyki organiczne, to popularnie nazywane kosmetyki naturalne. Jednak zdarza się, że i w swoim składzie mogą mieć sztuczne barwniki, perfumy, SLS, parabeny i inne szkodliwe substancje.

Jak rozpoznać kosmetyki organiczne i czym tak naprawdę są?

kosmetyki-ekologiczne

W przepisach prawnych definiujących kosmetyki naturalne istnieją poważne luki, które sprawiają, że producenci mogą używać w produkcji kosmetyków toksyczne składniki. Ich stosowanie może powodować wysypki, uczulenia, zakłócenia funkcjonowania organów wewnętrznych. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wszystkie produkty pielęgnacyjne wykonane były tylko z naturalnych składników. Będą one wtedy wspierać procesy metaboliczne i poprawi się oddychanie naszej skóry. Dbałość o własne zdrowie zwiększą kosmetyki certyfikowane. Wysoki standard gwarantuje znak ECOCERT, BDIH lub polski Eko Znak Ekologiczny.

„Producenci mają prawo umieszczania na opakowaniu logo danego certyfikatu, pomimo tego, że certyfikowany jest zaledwie jeden z jego składników, do tego występujący w śladowych ilościach. Dlatego oprócz samego logo szukajmy także oznaczenia udziału procentowego certyfikowanych składników.”

Czym wyróżnia się prawdziwy ekologiczny kosmetyk?

kosmetyki-ekologiczne

Zgodnie ze standardami ECOCERT kosmetyki organiczne powinny składać się z minimum 95% składników naturalnych. Surowce pochodzenia zwierzęcego wykorzystywane przy produkcji kosmetyków, powinny być uzyskiwane tylko ze zwierząt żywych (mleko, miód, lanolina). Produkty organiczne muszą zawierać wyłącznie naturalne barwniki i substancje zapachowe. Certyfikowane kosmetyki ekologiczne, to również gwarancja kosmetyku etycznego – takiego który nie był testowany na zwierzętach na żadnym etapie produkcji.

Kosmetyki organiczne są kosmetykami naturalnymi wyższej klasy.

Wpływ kosmetyków naturalnych na nasze zdrowie

Nasza skóra jest jak gąbka, ponieważ absorbuje wszelkie substancje, które są na nią nakładane. To od nas zależy, co to będzie. Według badań Breast Cancer Fund wynika, że dziennie wchłaniamy 75 miligramów związków chemicznych, w tym 25 mg z żywności, a aż 50 mg z kosmetyków!

Jeśli chcemy uczynić coś dobrego dla własnego zdrowia, zadbajmy o zdrową pielęgnację skóry.

Jakie kosmetyki wybierać?

Bezpieczne! BIO IQ to sprawdzona marka, która w swojej ofercie ma propozycję zarówno dla mamy jak i jej dziecka. To produkty organiczne posiadające certyfikat ECOCERT, produkowane we francuskich i duńskich laboratoriach. Dedykowane są osobom świadomie dbającym o zdrowie. Aż 99, 99 proc. surowców w kosmetykach BIO IQ jest naturalna i w większości pochodzi ze ściśle kontrolowanych upraw organicznych.

BIO IQ oferuje produkty dla dzieci i kobiet, również tych w ciąży i karmiących piersią.

Naszym celem było stworzenie prawdziwie naturalnych i zdrowych kosmetyków. Sekret skuteczności kosmetyków BIO IQ opiera się na przekonaniu o inteligencji jednego z najdoskonalszych organów – naszej skóry. Proponując jej bogaty koktajl z najlepszych, występujących w naturze substancji, pozwalamy jej samodzielnie wybrać aktualnie potrzebne składniki.”

Firma BIO IQ oferuje w pełni naturalne, organiczne i certyfikowane kosmetyki, które stworzono z najwyższej jakości ekologicznych składników. BIO IQ to produkty, które bezpiecznie i skutecznie pielęgnują skórę dzieci i dorosłych. Kosmetyki pielęgnacyjne BIO IQ nie zawierają żadnych substancji zapachowych, chemicznych ani sztucznych barwników. Są bezpieczne dla wrażliwej skóry dorosłych i dzieci.

Brak alergenów!

Naturalne kosmetyki BIO IQ są tworzone również z myślą o osobach borykających się z alergią. Są często ratunkiem dla osób ze skórą atopową i skłonną do przesuszania się. Dzieje się tak ponieważ nie zawierają substancji, które mogą uczulać. To także dobre produkty do pielęgnacji delikatnej skóry dzieci, a zwłaszcza niemowląt. *

BIO IQ oferuje 4 linie kosmetyków, stworzonych tak, aby móc kompleksowo zadbać o codzienną higienę siebie i dzieci. Producent stawia na jakość, nie na ilość – bo to nie liczba użytych kosmetyków decyduje o rezultatach, a ich skład i działanie. W ofercie spotkać możemy 17 kosmetyków organicznych, z czego 14 przeznaczonych jest do pielęgnacji skóry dorosłych, natomiast specjalnie z myślą o najmłodszych opracowane zostały 3 kosmetyki dla niemowląt i dzieci.

kosmetyki-naturalne-bio-iq

Kosmetyki BIO IQ nie dzielą się ze względu na rodzaj skóry i włosów. Każdy produkt kryje w sobie bogactwo natury, w związku z czym każda skóra przyswaja tyle substancji odżywczych ile potrzebuje.

*Należy pamiętać, że alergie na składniki naturalne też są możliwe. Bywają osoby uczulone na pewne rośliny, np. rumianek czy aloes, i po użyciu kosmetyków zawierających składnik pochodzący z tych roślin (bez względu na to, czy jest on naturalny czy organiczny) ich skóra reaguje alergicznie. W takich sytuacjach najlepiej unikać zarówno produktów pielęgnacyjnych, jak i spożywczych, w których znajduje się uczulający składnik.

Więcej informacji o produktach na stronie www.bioiq.eu

 Artykuł sponsorowany

Komentarze (3)

pati25

9 lat temu

Bardzo interesujący artykuł.No i teraz wiadomo co się kryje w kosmetykach eco.I dlaczego także uczulają

eve

9 lat temu

tak teraz eco jest modnym chwytem marketingowym,a kosmetyki wcale eco nia sa, dobrze z e jest to tutaj wyjasnione na przykladzie

Mindi

9 lat temu

Mam problem z cerą, jestem przekonana, że w dużym stopniu winne są alergeny. Zamówię sobie jeden krem i sprawdzę jego działanie. Może skończą się moją problemy i będę miała ładną, zdrową cerę „)

Zostaw komentarz