Seks

Tajemnice lubrykantów

Suchość pochwy to jedna z najczęstszych dolegliwości kobiecych okresu przekwitania. Jest to przypadłość nie tylko powszechna, ale bardzo wstydliwa. Na ratunek przychodzą lubrykanty, jednak zanim po nie sięgniemy, warto dowiedzieć się o nich paru rzeczy.

Suchość pochwy to jedna z najczęstszych dolegliwości kobiecych okresu przekwitania. Jest to przypadłość nie tylko powszechna, ale bardzo wstydliwa. Na ratunek przychodzą lubrykanty, jednak zanim po nie sięgniemy, warto dowiedzieć się o nich paru rzeczy.

Czym jest lubrykant?

Lubrykant najczęściej ma postać żelu. Służy do nawilżenia wrażliwej śluzówki pochwy, ale także odbytu i odbytnicy. Nasze ciało produkuje naturalne lubrykanty w postaci śluzu, ułatwiającego współżycie, wydalanie, zapłodnienie. Dzięki śluzowi zmniejsza się ryzyko otarcia, komórki się łatwiej regenerują, a skóra jest bardziej elastyczna i nie pęka.

Niestety, z różnych powodów nasze ciało może przestać produkować naturalne lubrykanty – wówczas pojawiają się kłopoty, nie tylko podczas współżycia, ale również w codziennym życiu. Nieodpowiednio chroniona śluzówka niszczy się, pęka, mogą się wdać w nią infekcje.

Suchość pochwy najbardziej oczywista jest podczas stosunku. Wtedy też pojawia się ból, pieczenie, uczucie tarcia. W takim wypadku często sięgamy po sztuczne lubrykanty.

Rynek lubrykantów

Na rynku (nie tylko aptecznym) znajdziemy sporo lubrykantów, które przeznaczone są do wzajemnych pieszczot. Jednak zakup wiąże się z otwartym przyznaniem się, że będziemy uprawiać seks, co dla wielu osób jednak nadal stanowi barierę. Najczęstszym błędem, jaki wówczas popełniają kobiety, jest sięgnięcie po lubrykanty na bazie gliceryny (oleju): kremy, oliwki, a nawet oliwę z oliwek.
Tego typu preparaty, choć mogą przynosić chwilową ulgę, również mogą bardzo nam zaszkodzić! Przede wszystkim lubrykanty na bazie oleju niszczą prezerwatywy. Drugą ich wadą jest to, że często zawierają substancje zapachowe czy natłuszczające, które niekoniecznie są bezpieczne dla śluzówki pochwy. Takie preparaty mogą wywołać stan zapalny i infekcje wynikające z zaburzenia naturalnej równowagi kwasowej środowiska pochwy.

Najlepiej sięgnąć po lubrykanty syntetyczne, specjalnie przeznaczone do celów intymnych. Są one zazwyczaj pozbawione zapachu i smaku, można je kupić głównie w aptekach i drogeriach. Jednak i tu należy uważać – często żele intymne nawilżające (bo tak się ładnie nazywają te lubrykanty) mają przede wszystkim służyć radości współżycia, więc zawierają dodatkowe substancje stymulujące.

Wstydliwa suchość pochwy

Dojrzała kobieta niekoniecznie chce informować świat o tym, że uprawia seks – jest to intymna sprawa między nią i jej partnerem. Po lubrykant sięga w celach poprawienia komfortu życia i leczniczych. Nie tylko musi się ona borykać z problemem suchości pochwy, ale również z opinią publiczną.

Na rynku znajduje się wiele lubrykantów, które przeznaczone są dla kobiet dojrzałych. Ich największą zaletą jest nie tylko chwilowa ulga podczas stosunku, ale kompleksowa ochrona delikatnych narządów kobiecych. Jednym z nich jest Feminum Żel, który został przebadany klinicznie. W dużym stopniu chroni przed otarciami prowadzącymi często do infekcji pochwy i zewnętrznych narządów płciowych.

Nawilżający żel Feminum dzięki zawartości kwasu mlekowego wpływa na przywrócenie kwaśnego odczynu pH 3,8-4,2, dzięki czemu w znaczący sposób powstrzymuje rozwój mikroorganizmów odpowiedzialnych za zakażenia pochwy.

Zdrowa i jędrna skóra krocza gwarantuje prawidłową funkcję fizjologiczną tej części ciała kobiety.

Sięgnij po nawilżający żel Feminum.

Intymny żel nawilżający kupisz bez problemu w każdej aptece. Jeśli mimo wszystko się wstydzisz o niego zapytać, zawsze możesz zamówić go anonimowo drogą internetową – na przykład otrzymać bezpłatne próbki od  Feminum lub kupić w aptece internetowej.

Suchość pochwy to dolegliwość wstydliwa, jednak zasługujesz na to, by czerpać przyjemność z seksu bez bólu i pieczenia. Sprawdź działanie lubrykantów już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *