Sposób na idealnie gładką skórę twarzy - poznaj peeling cukrowy

Idealnie gładka skóra twarzy jest marzeniem każdej kobiety. Pozbawiona niedoskonałości, prawidłowo nawilżona i odżywiona, wygląda niezwykle promiennie. Niestety grono posiadaczek gładkiej cery jest nieliczne. Większość z nas boryka się z różnymi mankamentami skóry twarzy, które zazwyczaj mają jedne wspólne źródło, którym są błędy w pielęgnacji. Oczywiście trudno uznać je za jedyną przyczynę powstawania problemów skórnych, ale przyznać trzeba, że w tym zakresie odgrywają naprawdę niechlubną, aczkolwiek bardzo istotną rolę. Jednym z najczęściej popełnianych jest niewystarczające oczyszczanie skóry twarzy. Jak mu zapobiec? Czym jest i jak stosować peeling cukrowy?

Peeling cukrowy – sprawdzony sposób na idealnie gładką skórę twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy jest niezwykle istotne. Zapobiega powstawaniu niedoskonałości i w znacznym stopniu zwiększa wchłanianie składników aktywnych zawartych w produktach stosowanych na dalszych etapach pielęgnacji. Można więc stwierdzić, że bez właściwego oczyszczania pozostałe zabiegi pielęgnacyjne nie będą w stanie przynieść zadowalających efektów. Aby oczyszczanie było skuteczne, musi być wykonane przy użyciu dobrze dobranych produktów. Jednym z tych najskuteczniejszych jest peeling cukrowy. Jak działa ten rodzaj peelingu i czym wyróżnia się spośród pozostałych rodzajów?

Peeling cukrowy, w odróżnieniu od chociażby peelingu enzymatycznego, zawiera o wiele większe drobinki ścierające, które – jak łatwo się domyślić – są kryształkami cukru. Zastosowanie produktu pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy zarówno z zanieczyszczeń gromadzących się na niej w ciągu całego dnia, jak i z resztek kosmetyków do makijażu, nadmiaru sebum oraz obumarłych komórek naskórka. Tak dogłębne oczyszczenie pomaga odblokować pory, ograniczając tym samym powstawanie niedoskonałości będących następstwem zablokowania gruczołów łojowych. Jednak to nie jedyne zastosowanie tego rodzaju peelingu. Wybierając bowiem produkty wzbogacone o naturalne substancje pielęgnujące, jak na przykład peeling cukrowy marki Clarena lub peelingi pochodzące z linii Sugar Scrubs marki L’Oréal, dodatkowo zapewniamy skórze twarzy – w zależności od potrzeb – efekt nawilżenia, odżywienia lub zmatowienia.

Jak wykonać peeling cukrowy?

Peeling cukrowy to kosmetyk, który jest bardzo łatwy w aplikacji.. Sięgając po wspomniane wcześniej peelingi od L’Oréal, do wyboru mamy: zawierający nasiona kiwi i olejki eteryczne mocno oczyszczający zielony peeling, peeling rozświetlający z olejem z nasion pestek winogron i olejem monoi oraz peeling odżywczy, zawierający m.in. masło kakaowe, olej kokosowy oraz ziarna kakaowca. Każdy z nich wygładza skórę twarzy, czyniąc ją przyjemnie miękką w dotyku, oczyszczoną, odżywioną i przygotowaną do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jeżeli uda nam się wybrać właściwy peeling cukrowy, który będzie zawierał wszystko, czego potrzebuje skóra naszej twarzy, wówczas możemy przystąpić do jego wykonania. Jeśli produktu tego używamy po raz pierwszy, przed naniesieniem go na całą twarz warto na niewielkim jej obszarze wykonać próbę, która pozwoli wykluczyć ewentualną reakcję uczuleniową. Należy bowiem mieć na uwadze to, że – jak każdy kosmetyk zawierający duże ilości składników naturalnych – również peeling cukrowy może powodować podrażnienie skóry.

Przed nałożeniem produktu na skórę twarzy należy też zapoznać się z zaleceniami producenta co do sposobu aplikacji kosmetyku. Zasadniczo jednak peeling cukrowy nakładamy na lekko zwilżoną skórę twarzy i delikatnymi, kolistymi ruchami wykonujemy jej masaż. Następnie kosmetyk dokładnie usuwamy i nakładamy wybrany krem odżywczy lub maseczkę, których aktywne składniki wspaniale się wchłoną w głąb oczyszczonej skóry twarzy.

Materiał zewnętrzny