Doppelherz aktiv aktiv meno forte

Mama naszej redakcyjnej koleżanki, pani Danuta, od roku zmaga się z pierwszymi objawami przekwitania. Były one o tyle uciążliwe, że uniemożliwiały jej zasypianie, przez co rano wstawała z łóżka zmęczona i na nic nie miała sił. W pracy była poirytowana i rozdrażniona. Do tego dochodziły uderzenia gorąca i zimne poty, które powodowały spory dyskomfort. Pani Danuta nie może zażywać syntetycznych estrogenów w ramach hormonalnej terapii zastępczej. Jej matka walczyła bowiem z nowotworem macicy i jajników. Ginekolog uznał to za poważne przeciwwskazanie do HTZ (hormonalnej terapii zastępczej).

Uciążliwe objawy przekwitania a suplementy diety na menopauzę

Pani Danuta rozpoczęła zatem przygodę z suplementami diety na menopauzę. Tego rodzaju środki zawierają fitoestrogeny, czyli hormony roślinne, które pod względem budowy chemicznej są podobne do żeńskich estrogenów. Wykazują zatem podobieństwo do receptorów estrogenowych w organizmie kobiet zmagających się z przekwitaniem. U pań w okresie okołomenopauzalnym obserwuje się niedostateczną podaż estrogenów, przez co odczuwają one uderzenia gorąca, zimne poty czy też cierpią na bezsenność oraz szybko się męczą.

Jakie substancje zawiera Doppelherz® aktiv Aktiv-Meno Forte?

Mama naszej redakcyjnej koleżanki postanowiła przetestować Doppelherz® aktiv Aktiv-Meno Forte, suplement diety zawierający izoflawony sojowe w najwyższej łącznej dawce dostępnej na rynku oraz ekstrakt z szyszek chmielu. Te pierwsze zaliczane są do fitoestrogenów i łagodzą dolegliwości towarzyszące menopauzie takie jak uderzenia gorąca czy zimne poty. Natomiast ekstrakt z szyszek chmielu ułatwia zasypianie i wpływa tym samym korzystnie na samopoczucie pań. Tyle w teorii, a jak w praktyce pani Danuta ocenia wyżej wspomniany specyfik?

Koniec problemów z zasypianiem

Doppelherz® aktiv Aktiv-Meno Forte to produkt, z którym wcześniej nie miałam styczności. Stosowałam go przez cztery miesiące. Początkowo miałam spore problemy z zasypianiem. Kładłam się do łóżka o 24, ale sen nie nadchodził. Gdy zaczęłam przyjmować Doppelherz® aktiv Aktiv-Meno Forte, problem nadal występował. Poprawę zauważyłam po ok. 1,5 miesiąca regularnego stosowania. Zaczęłam coraz szybciej zasypiać. Co najważniejsze, sen był wartościowy, spokojny, nieprzerwany, bowiem nie budziłam się w nocy i nie musiałam od nowa męczyć się z zasypianiem.

Uderzenia gorąca to już przeszłość

Uderzenia gorąca dokuczały mi szczególnie mocno, pojawiały się niespodziewanie i wprowadzały chaos do mojego życia. To naprawdę bardzo nieprzyjemne doznanie, gdy masz wrażenie, że ciepło w nadmiarze produkowane przez twój organizm nagle rozlewa się po całym ciele i nagle nie możesz się na niczym skupić, ponieważ stajesz się poirytowana. Odkąd stosuję Doppelherz® aktiv Aktiv-Meno Forte, uderzenia gorąca już tak mi nie dokuczają. Początkowo stały się nieco słabsze, a teraz po 4 miesiącach stosowania praktycznie w ogóle ich nie odczuwam. Mogę spokojnie skupić się na swojej pracy, rozmowie z przyjaciółmi. Mój komfort życia znacznie się poprawił.

Zimne poty to już tylko wspomnienie

Uderzeniom gorąca bardzo często towarzyszyły zimne poty. Moje ubrania natychmiast stawały się wilgotne, nie wyglądało to dobrze, a ja odczuwałam spory dyskomfort. Na szczęście dzięki regularnej suplementacji Doppelherz® aktiv Aktiv-Meno Forte już nie muszę się bać mokrych plam na bluzce, które pozbawiały mnie pewności siebie.

Rozdrażnienie już niestraszne

Od początku menopauzy byłam niezwykle drażliwa, nawet drobne rzeczy potrafiły mnie wyprowadzić z równowagi. Cierpieli na tym moi bliscy, współpracownicy i znajomi. Potrafiłam złościć się bez powodu, nierzadko z tego względu czułam się źle z samą sobą. Odkąd przyjmuję Doppelherz® aktiv Aktiv-Meno Forte, nie jestem już tak rozdrażniona. Odzyskałam kontrolę nad swoim życiem, potrafię zachować zimną krew i mam zdecydowanie lepszy nastrój.

Powrót energii witalnej

Po 4 miesiącach regularnego stosowania Doppelherz® aktiv Aktiv-Meno Forte mogę stwierdzić, że dzięki temu suplementowi diety czuję się naprawdę lepiej. Solidnie się wysypiam, w rezultacie nie czuję się aż tak zmęczona jak dawniej. Mam energię, by po pracy spotkać się z koleżankami, a nawet wyjść wieczorem z mężem na pizzę.

Suplement diety na menopauzę, który można polecić przyjaciółce

Doppelherz® aktiv Aktiv-Meno Forte okazał się wygodny w stosowaniu. Jedną tabletkę dziennie popijamy szklanką wody, warto ustawić sobie stosowne przypomnienie w telefonie. Nie wyobrażam sobie, że miałabym pochłaniać ogromne ilości tofu lub pić herbatki z szyszek chmielu liczone w hektolitrach. Doppelherz® aktiv Aktiv-Meno Forte mogę z czystym sumieniem polecić swojej przyjaciółce, zakupiłam już kolejne opakowanie tego suplementu diety. Myślę, że cena jest współmierna do jakości. Za 30 kapsułek zapłacimy w zależności od apteki od 25 do 35 zł. To suplement diety, który jest przyjazny dla portfela.