makijaż w 5 minut

Spieszysz się, bo za 15 minut masz być u swojej przyjaciółki, a wciąż jesteś w proszku? Chcesz dobrze wyglądać, ale nie wiesz, jak uzyskać efekt wow? Przedstawiamy sposób na efektowny makijaż w 5 minut.

Zmatuj cerę

Zrezygnuj z ciężkiego podkładu, który się maże, wchodzi w zmarszczki i nierównomiernie rozciera. Oprósz twarz pudrem, który ma właściwości kryjące. Gdy twarz się nie świeci, nie widać zaczerwień, to buzia od razu wygląda zdrowiej. Kup sobie duży pędzel do pudru, bo ten usprawnia aplikację w przeciwieństwie do gąbeczki.

Róż na lico

Dodaj swojej cerze zdrowego wyglądu, aplikując róż w twarzowym odcieniu na jabłuszko. Dzięki temu prostemu trikowi twarz nie będzie całkowicie płaska, lecz zyska zdrowy wygląd.  Dobierz róż w pasującym odcieniu – najlepiej sprawdzą się te morelowe.

Beżowy cień do powiek

Nałóż go na całą powiekę ruchomą, zrezygnuj z rozcierania z ciemniejszym cieniem. Tak szybko nie stworzysz perfekcyjnego makijażu, ale odrobina beżu zakryje żyłki na powiece i nada oczom zdrowego wyrazu.

Wytuszowane rzęsy

Podkreśl rzęsy ulubioną maskarą. Podniesione, podkręcone, wydłużone i pogrubione otwierają spojrzenie i nadają mu zmysłowości.  Postaw na sprawdzoną maskarę, która nie skleja rzęs,  bo testując nowości, możesz uzyskać efekt daleki od zamierzonego. Owadzie nóżki będą wymagały użycia dwufazy i wykonania makijażu o początku, a przecież nie o to chodzi.

Czerwona lub fuksjowa szminka

Postaw na szminkę w wyrazistym kolorze, która tak naprawdę zrobi cały makijaż. Wiele kobiet skupia się na make-upie oczu, który wymaga czasu, spokoju i cierpliwości. Tymczasem podkreślenie ust daje piorunujący efekt, a zajmuje dużo mniej czasu. Warto zaopatrzyć się w czerwoną lub fuksjową pomadkę w ołówku, ponieważ jest on dużo cieńszy i tym samym bardziej precyzyjny podczas aplikacji. A zależy nam na tym, aby nie wyciągać pędzelka, konturówki i wielu innych rzeczy, które wydłużają czas wykonania makijażu.