Tylko twój

Co pewien czas przychodzimy do was, aby przedstawić wam zestawienie książek, które warto przeczytać. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na wartościowe tytuły, które pojawiają się na rynku i mogą przejść niezauważone. Oto książki, które warto przeczytać, a swoją premierę miały stosunkowo niedawno.

Tylko twój – Vi Keeland

Sydney rozstała się ze swoim wieloletnim narzeczonym po tym, jak odkryła, że ją zdradza. Na dwa miesiące przed zawarciem związku małżeńskiego odwołała ślub, ale zostały jej bilety na podróż poślubną. Nie chciała ich zmarnować, dlatego poleciała do Honolulu wraz z Sienną. Na miejscu kobiety spotykają grupę przystojnych mężczyzn, którzy bawią się na wieczorze kawalerskim.  Sydney wpada w oko Jackowi. Ona również jest zainteresowana tym mężczyzną, który okazuje się nieco despotyczny i nieznoszący sprzeciwu. Sydney chciała zapomnieć o problemach, wpadając w wir wakacyjnego romansu, ale to, co miało trwać tylko chwilę, niespodziewanie przestaje być nic niewnoszącą znajomością. Czy z relacji, które rozpoczęła się od seksu dla czystej przyjemności, ma szansę wyjść coś więcej?

Singielka w Londynie – Marta Matulewicz

Ewa ma teoretycznie wiedzie w Polsce ustabilizowane życie. Ma stałą pracę, ukończyła filologię angielską, ale jej życie dalekie jest od tego, czego pragnie.  Po rozstaniu z chłopakiem, który grał na dwa fronty, Ewa postanawia skorzystać z zaproszenia swojej przyjaciółki. Zosia chce, aby wpadła do niej do Londynu i tam rozpoczęła wszystko od nowa. Ewa przystaje na tę propozycję. Jednak już na lotnisku wpada w tarapaty. Wylewa na siebie kawę, robi z siebie wariatkę i ustawiając się w kolejce pierwszeństwa. W samolocie nie jest lepiej, próbuje pójść do łazienki, przechodząc na śpiącym współpasażerem. Niespodziewanie jednak samolot zarzuca i siada okrakiem na grubszym mężczyźnie, co jemu wyraźnie się podoba. W Londynie nie jest lepiej. Ewa podpala swoje włosy i mieszkanie przyjaciółki. Poznaje jednak kilku atrakcyjnych mężczyzn, którzy zawrócą jej w głowie. To pewna zabawnych zwrotów akcji opowieść o współczesnej kobiecie, która szuka miłości i własnego miejsca w świecie.

Singielka w Londynie

To taki Russian Style – Maciej Stroiński

Maciej Stroiński kilkanaście lat temu udał się wraz ze swoim przyjacielem do Rosji, aby poznać ten kraj od środka. Jego podróż zaowocowała zbiorem reportażu To jest taki Russian Style.  Rosja to kraj sprzeczności, o czym przekonał się Maciej Stroiński. Z jednej strony można poznać bardzo życzliwych ludzi, z drugiej trzeba uważać, by nie podpaść jakiemuś urzędnikowi i w rezultacie nie trafić za kratki.  Na dodatek ludzie bardzo często nie lubią swojej pracy i są dla siebie wyjątkowo mało życzliwi. Na lotnisku Maciej Stroiński miał problem z zakupem zarezerwowanych wcześniej biletów. Mało tego, pomimo długiego czasu oczekiwania Polakom nie chciano sprzedać żadnego biletu. Te podobno rozchodziły się na pniu. Jak się później okazało, tupolewem podróżowały kury.  Maciej Stroiński poznał Ksenię, córkę ważnego oficjela pracującego w milicji, która także uczyła się na milicjantkę. Była pogodna, choć umiała strzelać jak mało kto.  To właśnie znajomość z Ksenią pomogła uniknąć Stroińskiemu karę za posiadanie noża w bagażu podróżnym.  To jest taki Russian Style to książka, po którą warto sięgnąć, aby lepiej zrozumieć Rosję.

to jest taki russian style