Artykuły Moda

5 powodów, dla których warto kupować polskie buty

polskie buty

Polskie buty to dziś na rynku towar deficytowy. W miastach dominują sieciówki, które nawet jeśli oferują szpilki polskich firm, to zostały one wyprodukowane w Chinach. Pójście na masówkę odbija się na jakości, a cena wcale nie jest tak korzystna, jak mogłoby się wydawać. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto kupować polskie buty.

Są w porównywalnej cenie i lepszej jakości

Gdy po raz pierwszy trafiłam do niewielkiego sklepu, w którym z jednej strony pani sprzedawała polską bieliznę, a z drugiej druga pani oferowała buty polskich marek, których nazwy większości z nas nic nie mówią, byłam w szoku. Myślałam, że polskie buty będą dużo droższe od tych z sieciówek. Nic bardziej mylnego. Cenowo są one porównywalne, a jakościowo widać ogromną przepaść. Naprawdę, gdy przyjrzałam się swojemu znalezisku, byłam w szoku. Te buty były wykonane z dobrej jakościowo skóry, obcasy wyglądały stabilnie, nigdzie nie wyciekały resztki kleju. Po prostu różnicę jakości można było dostrzec gołym okiem.

Nie spadają ze stopy

Wiele osób w ogóle nie dostrzeże tej różnicy, ale jeśli masz dużą stopę, ale szczupłą, to z pewnością docenisz polskie buty za to, że nie spadają z nogi. Są one dobrze wyprofilowane i na tyle wąskie, że można w nich swobodnie chodzić, nie ryzykując skręcenia kostki. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza w przypadku szpilek.

Są lepiej wyprofilowane

Polskie buty są lepiej wyprofilowane, dlatego też chodzi się w nich wygodniej. Są też zdrowsze dla naszych stóp. Na uwagę zasługuje skórzana wyściółka, która rzeczywiście zapobiega poceniu się nóg.

Łatwiej dokupić do nich fleki

W związku z tym, iż są to buty polskich producentów unikamy problemów z zakupem gotowych fleków. Wystarczy podejść do sklepu z flekami i obcasami, a sprzedawca bez problemu znajdzie nam fleki na wymianę. W związku z tym nie musimy przepłacać za wymianę fleków u szewca, który do butów z sieciówek musi je nierzadko samodzielnie wykrawać.

Służą przez lata

Polskie buty charakteryzują się wysoką jakością, dlatego też służą nam przez lata. Nie są zdecydowanie produktem na jeden sezon, który szybko pęka i ściera się. Niektórzy z polskich kozaków korzystają nawet 5-6 lat i wciąż są z nich zadowoleni. Poza tym kupując polskie buty, wspieramy polskie zakłady pracy. W czasach, gdy wszystko produkuje się w Chinach, jest to szalenie ważne.

Komentarze

ewalub

9 miesięcy temu

Lubię kupować to co polskie 🙂

Zostaw komentarz