Aerobic

Aerobic kojarzy się zazwyczaj z salką ćwiczeniową, może być jednak uprawiany także i na świeżym powietrzu: w ogrodzie, w parku, w pojedynkę, z przyjaciółką czy z córką – wedle uznania. Parę skłonów, przysiadów, szybszy krok w rytm muzyki, która płynie ze słuchawek to czysta przyjemność.

Jogging

Są to systematyczne biegi, zazwyczaj po tej samej trasie. Jogging staje się w Polsce coraz popularniejszy, bowiem ludzie mają coraz większą świadomość tego, że sport to zdrowie. Wystarczy zaopatrzyć się w buty do biegania oraz sportowy strój i już można rozpocząć swoją przygodę z bieganiem.

Poleca się najpierw rozgrzewkę, a potem można już truchtać, najlepiej po terenach leśnych bądź po parku. Nie poleca się biegania po ulicy asfaltowej, gdyż wtedy stawy są za bardzo obciążone.

Nordic Walking

Tzw. spacer z kijkami. Można zauważyć, że są albo zwolennicy tego sportu, albo całkowici przeciwnicy. Okazuje się jednak, że właściwe uprawianie tego sportu przynosi bardzo wiele zdrowotnych korzyści. Właściwe, czyli jakie? Mam tu na myśli przede wszystkim odpowiednie dobranie kijków oraz właściwe poruszanie rękoma podczas spaceru.