Konkursy małych miss to bardzo drażliwy temat. Jedni są przeciwni takim imprezom, a inni z kolei twierdzą, że to tylko zabawa.

Stany Zjednoczone a małe miss

Wydaje się, że Amerykanki oszalały na tym punkcie. W USA organizowanych jest bardzo wiele takich konkursów. Dziewczynki, które biorą udział w tych konkursach, przypominają miniaturki dorosłych kobiet. Zdarza się, że ich włosy są tlenione – obowiązkowym elementem wizerunku małej miss są loki bądź inne wystylizowane fryzury, mocny makijaż, aparat na zębach, pomalowane paznokcie, biżuteria, wieczorowe suknie, buty na obcasach i stroje kąpielowe.

Konkurs piękności to biznes

Dziecięce konkursy piękności to bardzo intratny biznes. Na ambicjach rodziców, rzadziej dzieci, zarabia bardzo wiele osób – fotografowie, fryzjerzy, wizażyści, projektanci, kosmetyczki, krawcowe.

Z kolei w Chinach, gdzie konkursy te także są bardzo popularne, zapobiegliwi rodzice wysyłają swoje dzieci na specjalne obozy letnie.

Dzieci uczą się tam jak być celebrytą, jak odpowiednio się ubrać, w jaki sposób zrobić makijaż. Organizatorzy takich obozów zarabiają krocie, gdyż ich cena zazwyczaj przekracza średnią miesięczną pensję.