soczewki kontaktowe acuvue

Zyskujące z każdym rokiem na popularności szkła kontaktowe mogą stanowić alternatywę zarówno wobec okularów, jak również są wygodnym uzupełnieniem zestawu przeznaczonego dla osób z wadami wzroku. Ogromną zaletą soczewek kontaktowych jest ich uniwersalność. Szkła kontaktowe to najwłaściwszy wybór dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Dzięki nim łatwo zapomnieć o wadzie wzroku choćby podczas uprawiania sportu i na poziomie amatorskim, i zawodowym. Co istotne, soczewki Acuvue – https://www.acuvue.pl/ zapewniają większe pole widzenia w porównaniu do okularów i nie parują. Szkła kontaktowe to także świetna propozycja dla osób, które mają wadę tylko w jednym oku.

Soczewki kontaktowe toryczne Acuvue Oasys for Astigmatism to propozycja specjalnie opracowana z myślą o astygmatykach. Dwutygodniowe lub jednodniowe gwarantują optymalny komfort na dworze oraz w pomieszczeniach, także ogrzewanych i klimatyzowanych. Kolejna z popularnych linii soczewek to sferyczne (jednoogniskowe) szkła kontaktowe Acuvue Oasys, opracowane z myślą o krótko i dalekowidzach, które korygują wadę w zakresie od -12 D do +8 D. Także występują w dwóch odmianach: jednodniowej i dwutygodniowej. Trzecią grupą soczewek Acuvue są progresywne (dwuogniskowe) szkła kontaktowe 1-Day Acuvue Moist przeznaczone dla osób z prezbiopią (starczowzrocznością). W gamie marki są też soczewki, dzięki którym można zmienić kolor oczu, czyli Acuvue Colours; gama obejmująca aż siedem odcieni.

Wybór odpowiednich soczewek, tak jak i wybór okularów, w każdym przypadku powinien być konsultowany z lekarzem specjalistą. Istotne są nie tylko takie czynniki, jak zakres i wielkość wady wzroku, ale także tryb życia, podatność na alergie oraz warunki otoczenia.

Tekst sponsorowany