Jeśli marzysz o wodnym sporcie, który dostarczy porządnej dawki adrenaliny, to rafting jest propozycją dla ciebie. Innymi słowy to spływ na pontonach, tratwach czy innych wodnych akcesoriach. Czy wiesz jak uprawiać rafting i czy jest to bezpieczny sport?

Woda, energia i mnóstwo frajdy

Górski potok lub rwąca rzeka, grupa ludzi, a do tego wielkie emocje. To właśnie w małym skrócie jest rafting. Innymi słowy to popularna forma turystyki, która przybiera formę spływu rzecznego. Sport ten, który zaliczyć można do ekstremalnych, ale do wyboru są różne poziomy trudności. Rafting jest też uprawiany jako dyscyplina olimpijska w formie kajakarstwa górskiego. Uczestnicy takich zawodów walczą z wodnym żywiołem na specjalnie przygotowanym sztucznym torze, który jest podobizną rzeki.

Czy rafting jest bezpieczny?

Na przekór stresującym wyobrażeniom oraz temu co zwykło się mówić o raftingu, to wcale nie jest to niebezpieczny sport.

Bardzo ważne, by bawić się pod okiem instruktora i mieć odpowiednie zabezpieczenia np. kaski ochronne na głowę, kamizelki asekuracyjne czy kapoki. Nie warto też przeceniać swoich umiejętności i dlatego tak ważny jest dobór rzeki, która nie będzie zbyt trudna. Dlatego też na każdym pontonie zawsze powinien znaleźć się ratownik lub instruktor.