Rodzina W związku

Przygoda czy szansa na stały związek?

Spotykamy mężczyznę, z którym świetnie się dogadujemy. Nasz wybranek troszczy się o nas i dokłada wszelkich starań, aby dobrze wypaść w naszych oczach. Jak poznać, czy ma poważne zamiary?

Spotykamy mężczyznę, z którym świetnie się dogadujemy. Nasz wybranek troszczy się o nas i dokłada wszelkich starań, aby dobrze wypaść w naszych oczach. Jak poznać, czy ma poważne zamiary?

Jeśli partner przedstawił nas swoim krewnym, nie mamy powodów do obaw. Niepokój powinno wzbudzić odwlekanie wspólnego obiadu. Jeśli nie znamy rodziny i znajomych wybranka, istnieje spore prawdopodobieństwo, że mężczyzna próbuje coś ukryć. Jego zachowanie może być uwarunkowane różnymi czynnikami.

Krótka przygoda

Zdarza się, iż mężczyzna nie przedstawia swojej partnerki krewnym, ponieważ łącząca ich relacja nie jest dla niego poważna. W związku z tym, iż nasz wybranek nie wie, w jakim kierunku rozwinie się znajomość, stara się unikać sytuacji, które musiałby w przyszłości odkręcać.

Kłamstwa partnera

Czasem odwlekanie obiadu zapoznawczego ma związek z nieuregulowanymi sprawami. Zdarza się, iż mężczyzna przedstawia się jako rozwodnik, podczas gdy w rzeczywistości ma żonę, z którą mieszka. Powinnyśmy przyjrzeć się uczciwości naszego partnera, jeśli ten znajduję dla nas czas o nietypowych porach lub unika spotkań w miejscach publicznych.

Wstyd

Zdarza się, iż mężczyzna nie przedstawia nas swoim krewnym, ponieważ wstydzi się nas. Choć może wydawać się to niewiarygodne, niektórzy ludzie wciąż zwracają uwagę na pochodzenie. Osoby bez wyższego wykształcenia, niebędące prawnikami i lekarzami muszą liczyć się z odrzuceniem.

Problemy rodzinne

Pamiętajmy, że nie każdy z nas miał szczęście wychowywać się w normalnej rodzinie. Niektórzy musieli zmagać się z alkoholizmem ojca itp. Nasz partner może wstydzić się swoich krewnych. Jeśli wiemy o problemach rodzinnych ukochanego, nie powinnyśmy zmuszać go do organizacji obiadu zapoznawczego. Pamiętajmy, że nie wiemy, co zaszło pomiędzy naszym mężczyzną a jego rodzicami. Czasem zadane rany mogą być na tyle głębokie, że powrót do przeszłości okaże się bolesny.

Przedstawienie znajomych

W związku z tym, iż relacje rodzinne bywają skomplikowane, warto zastanowić się, czy partner kiedykolwiek przedstawił nas swoim znajomym. O ile rodziców się nie wybiera, o tyle mamy wpływ na to, z kim się się przyjaźnimy. Jeśli poznaliśmy znajomych partnera, istnieje spore prawdopodobieństwo, iż mężczyzna nas nie oszukuje.

Wspólne mieszkanie

Warto zwrócić uwagę, jak nasz partner reaguje na propozycję wspólnego mieszkania. Jeśli unika tego tematu jak ognia, mamy powody do niepokoju. W związku z tym, iż motywy ludzkiego postępowania bywają różne, warto szczerze porozmawiać z ukochanym i zapytać o przyczyny niechęci.

W relacjach międzyludzkich ogromną rolę odgrywa umiejętność komunikacji. Jeśli nie potrafimy wyartykułować swoich potrzeb i oczekiwań, musimy liczyć się z nieporozumieniami.

Komentarze

eve

5 lat temu

ciekawy artykuł sporo mi wyjasnil

Zostaw komentarz