Seks

Problemy seksualne Polaków

Problemy seksualne Polaków

Seks stanowi niezwykle ważną część naszego życia. Jeśli coś nie gra na tym polu, to w związku dzieje się naprawdę źle.  Przedstawiamy problemy seksualne Polaków. Z czym najczęściej się borykamy?

Pomijanie naszych potrzeb

Ten problem częściej dotyka kobiet, bo to właśnie one mają większe potrzeby związane z seksem. Niestety, facetom bardzo łatwo przychodzi podniecenie, przez co zapominają oni o swoich partnerkach i tym, że wypadałoby je solidnie rozgrzać przed zbliżeniem. Bez tego bowiem kobieta w ogóle nie będzie czerpała przyjemności z seksu. Na ogół mężczyzna jest od razu gotowy do współżycia, przez co chciałby przejść do rzeczy. Wielu facetów słyszało o roli gry wstępnej, ale mimo to ogranicza ją do niezbędnego minimum.

Nieumiejętność rozmawiania o swoich potrzebach

Kobiety też nie zawsze są w stanie powiedzieć mężczyźnie wprost, że chciałyby spróbować tego czy tamtego. Nie artykułujemy na głos swoich potrzeb, przez co odczuwamy narastającą frustrację z powodu braku ich spełnienia.  A tymczasem wystarczyłoby powiedzieć wprost swojemu parterowi, że lubimy uprawiać seks w pozycji na pieska. Że lubimy być całowane po dekolcie i szyi, a on nigdy tego nie robi.

Zgadzanie się na seks dla świętego spokoju

Kobiety często nie mają też ochoty na seks, bo są zdenerwowane, poirytowane, ale zgadzają się dla świętego spokoju. Zbliżenie w ich wykonaniu przypomina odhaczenie kolejnego punktu z długiej listy obowiązków. A tymczasem wystarczyłoby powiedzieć wprost, że nie ma się ochoty.  Trochę asertywności nie zaszkodzi, nawet  w życiu erotycznym;)

Brak satysfakcji z seksu

Kobiety często udają orgazm, zamiast powiedzieć mężczyźnie wprost, że potrzebują innej formy stymulacji, aby osiągnąć szczyt. W rezultacie nigdy nie mają orgazmu, a to powoduje w nich narastającą niechęć do seksu. Pamiętaj, że mężczyzna nie domyśli się, co lubisz w seksie. To gra zespołowa, która wymaga otwartej komunikacji.

Problemy z erekcją

Wielu Polaków, niezależnie od wieku, ma problemy z erekcją. Bardzo często wynika to z faktu, że panowie nadużywają pornografii. Tak często ją oglądają, nierzadko są to filmy ukazujące ostry seks, że nie potrafią podniecić się w sytuacji intymnej  z kobietą.  Potrzebują bowiem zdecydowanie mocniejszych bodźców.

Strach przed odrzuceniem i kompleksy

Wiele kobiet i mężczyzn ma tak poważne kompleksy związane ze swoją seksualnością i wyglądem zewnętrznym, że panicznie boi się odrzucenia. W rezultacie nie umie się w pełni otworzyć na przyjemność czerpaną z seksu i ten nigdy nie jest dla nich w pełni satysfakcjonujący.

Rutyna

Jest zabójcą większości relacji damsko-męskich, gdy się pojawia w związku i w sypialni, ludzie zaczynają się od siebie oddalać. A tymczasem wystarczyłoby uprawiać seks w łazience, w kuchni, w samochodzie, w lesie, aby wprowadzić do życia erotycznego lekki powiew świeżości. Czasem wystarczy nawet zakup erotycznej bielizny, chęć przetestowania nowej pozycji etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *