Uroda

Problematyczne kosmetyki – jak sobie z nimi radzić?

problematyczne kosmetyki

Czasem trafiają się nam problematyczne kosmetyki. Coś, co miało szybko poprawić stan naszej skóry lub podkreślić naszą urodę makijażem, okazuje się nie najlepszym wyborem. Jak sobie radzić w takich sytuacjach?

Za ciemny podkład

Warto kupić specjalny rozjaśniacz w białym kolorze i dodawać go do zbyt ciemnych podkładów w celu ich rozjaśnienia. Zawsze możesz też nowo nabyty fluid wymieszać z resztkami starego, który był dostatecznie jasny. Niektóre makijażystki przy niewielkiej różnicy w odcieniu, łączą ciemny podkład z jasnym korektorem.

Za ciepły bronzer

Jeśli masz chłodny puder, który jest nieco za ciemny, wymieszaj go z ciepłym bronzerem. Zrób to na pędzlu, nabierając obydwa kosmetyki. Taką mieszanką podkreśl przestrzeń pod kością jarzmową.

Rozmazująca się szminka

To miała być trwała pomadka, a tymczasem, choć ma piękny odcień, strach w niej wyjść z domu, bo okropnie rozmazuje się i wykazuje tendencję do migracji poza kontur ust.  W takiej sytuacji warto włożyć szminkę do lodówki. Gdy stężeje pod wpływem chłodu, stanie się wygodniejsza w użyciu. Powinna stracić tendencję do migracji.

Za słabo matujący puder

Puder transparentny, który właśnie kupiłaś, matuje zbyt słabo? Skorzystaj z bakingu. Nałóż sporą warstwę produktu na podkład i zostaw na 20 minut, po czym strzep nadmiar produktu z twarzy za pomocą pędzla.  Nadmiar pudru powinien wyciągnąć z porów całe sebum i je związać.

Tusz sklejający rzęsy

Jeśli to nowa maskara, najlepiej dać jej chwilę i pozwolić spokojnie przeleżeć. Niektóre tusze do rzęs muszą z czasem nabyć odpowiednią konsystencję. Możesz też wycierać nadmiar produktu ze szczoteczki za pomocą chusteczki higienicznej. Wtedy ryzyko sklejenia rzęs w owadzie nóżki znacznie spada.

Za miękka kredka do oczu

Podobnie jak zbyt miękką pomadkę należy ją włożyć do lodówki, odczekać parę godzin, wyjąć i namalować kreskę. Zobaczysz, że będzie ona trwalsza i nie rozmaże się tak jak wcześniej.

Komentarze (2)

ewalub

2 lata temu

Czy taki zabieg chodzenia szminki można wykonać tylko raz? Czy trzeba taką już stale trzymać w lodówce?

    ewalub

    2 lata temu

    O rety, „chłodzenia” miało być 🙂

Zostaw komentarz