Rodzina

Jak podróżować kamperem z dziećmi?

Jak podróżować kamperem z dziećmi

Wszyscy wiedzą, że podróż kamperem to nie lada wyzwanie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w podróży uczestniczą dzieci. Dowiedz się, jak zaplanować podróż samochodem kempingowym z dziećmi.

Rodzice doskonale wiedzą, że podróżowanie z dziećmi nie jest tak proste, jak początkowo mogłoby się wydawać. Problem stanowi zarówno krótka podróż samochodem osobowym, jak i kilkudniowy wyjazd kamperem. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby podróżowanie z maluchami było o wiele łatwiejsze, niż dotychczas. Nie czekaj ani chwili dłużej i sprawdź, jak wyjechać z dziećmi w podróż kamperem i nie zwariować.

Podróż kamperem z dziećmi – o czym pamiętać?

Bezpieczeństwo

Doświadczeni kamperowicze doskonale wiedzą, że dobre ubezpieczenie kampera to połowa sukcesu. Dotyczy to zarówno ubezpieczenia tradycyjnych samochodów kempingowych (https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/), jak i cieszących się coraz większą popularnością kampervanów (https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance/). Poza polisą ubezpieczeniową warto zabezpieczyć się przed skutkami niespodziewanych zdarzeń losowych w inny sposób. Właśnie z tego względu warto zawczasu wyposażyć samochód kempingowy w koła zapasowe, czujniki gazu, dymu, a także specjalne zabezpieczenia antywłamaniowe do kampera.

Jedzenie

Nie od dziś wiadomo, że dorośli kamperowicze w czasie podróży często spożywają gotowe, kupione w sklepie dania i niejednokrotnie sięgają po różnego rodzaju grillowane potrawy. W końcu to z nimi kojarzy nam się beztroska, często wakacyjna podróż. Jednak nie należy zapominać, że dzieci mają zupełnie inne potrzeby żywieniowe i niezdrowe jedzenie nie jest tym, czym w czasie i tak już wymagającego dnia nich wyjazdu powinny się żywić. Właśnie z tego względu, decydując się na podróż z dziećmi warto zabrać ze sobą dostosowane do wieku i potrzeb żywieniowych malucha produkty spożywcze, z których będą mogły czerpać energię do zdrowego i przede wszystkim efektywnego funkcjonowania podczas wyjazdu.

Komfort dzieci

Nawet niezbyt długa podróż kamperem może okazać się wymagająca nie tylko dla dorosłych, lecz również dla wrażliwych i delikatnych dzieci. To właśnie z tego względu na ich komfort – zarówno psychiczny jak i fizyczny – warto zwrócić szczególną uwagę. Z pomocą przychodzą tutaj zarówno różnego rodzaju preparaty przeciw insektom czy kosmetyki chroniące skórę przed słońcem, jak i ciepła odzież na chłodne wieczory. Pamiętajmy bowiem, że nawet dzieci będące już w szkole podstawowej wciąż pozostają wrażliwe na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, które – choć dorosłym nie przeszkadzają – mogą wywrzeć negatywny wpływ na zdrowie malucha.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (2)

ninoczka

2 lata temu

Taka podróż to źródło niezapomnianych wrażeń:)

ewalub

2 lata temu

Taka podróż to byłaby fajna przygoda. Chciałabym się w taką wybrać i myślę, że poradzilibyśmy sobie ze wszelkimi niewygodami 🙂

Zostaw komentarz