Problematyczne kosmetyki

Problematyczne kosmetyki, wbrew pozorom, trafiają się dosyć często. Kupujemy zachwalane produkty i okazuje się, że daleko im do ideału. Ja je wykorzystać?

Szminka, która się rozmazuje

Trafiłaś na miękką, kremową pomadkę, która okropnie się rozmazuje i wykazuje tendencję do migracji. Na takie gagatki jest tylko jeden sposób. Nakładamy je za pomocą czystego palca i wklepujemy w wargi. Niewielka ilość produktu powinna stopić się z naskórkiem ust.  Takie szminki z pewnością nie sprawdzą się, gdy chcesz nimi mocno pomalować wargi, bo będę się rozlewać poza kontur.

Tusz, który skleja rzęsy

Jeśli maskara skleja rzęsy, wycieraj szczoteczkę w czystą chusteczkę higieniczną, zanim zbliżysz ją do włosków. Możesz też je wyczesać po aplikacji czystą, sprawdzoną szczoteczką z innej maskary.

Za ciemny podkład

Zmieszaj go ze zbyt jasnym podkładem lub kup specjalny produkt do rozjaśniania podkładów. Dzięki niemu każdy fluid będziesz mogła przerobić na swoje potrzeby.

Puder, który się warzy

Może on się warzy i wygląda nieestetycznie, gdyż nakładasz go gąbeczką lub puszkiem dołączonym do puderniczki. Niektóre kosmetyki wyglądają lepiej, gdy zaaplikujemy niewielką warstwę dużym, puchatym pędzlem przeznaczonym do pudru.

Odpryskujący lakier

Jeśli lakier od razu odpryskuje, to pomóc może top coat. Dobry lakier nawierzchniowy utrwala manicure i nadaje mu zdrowy połysk.

Zbyt gęsty balsam do ciała

Jeśli balsam jest zbyt gęsty i smuży podczas aplikacji, najlepiej będzie nakładać niewielką ilość produktu na wilgotną skórę tuż po wyjściu z wanny. Wówczas kosmetyk może się lepiej wchłonąć.

Słabo napigmentowane cienie

Jeśli cienie do powiek są kiepsko napigmentowane, możesz im pomóc, sięgając po bazę pod cienie. Primer nie tylko przedłuża trwałość makijażu, ale też wydobywa z cieni kolor.

Osypujące się cienie do powiek

Zacznij makijaż od cieniowania powieki, a następnie przemyj buzię wacikiem z tonikiem, pozbywając się osypu. Dopiero na oczyszczoną twarz nałóż podkład i utrwal go pudrem.