Chociaż wiele z nas o tym zapomina, ważne jest stosowanie na co dzień odpowiedniej diety. Należy pamiętać, aby spożywać produkty bogate w wapń oraz witaminę D, których niedobór wpływa na osłabienie naszych zębów.

Zęby szczotkujemy co najmniej 2 razy dziennie odpowiednią pastą zawierającą fluor, a także odpowiednio dobraną szczoteczką (zbyt twarda może uszkodzić dziąsła i odsłonić szyjki zębów, co je znacznie osłabi, z kolei zbyt miękka nie doczyści zębów). Nici dentystycznej używamy każdego dnia. Po szczotkowaniu stosujemy specjalne płyny do płukania ust (najlepiej, jeśli zapytamy swojego stomatologa, które będą dla nas najlepsze).

Ważne jest również to, abyśmy odpowiednio dbali o swoją szczoteczkę do zębów. W łazience powinniśmy ją przechowywać w takich warunkach, aby mogła schnąć, a jednocześnie nie była narażona na kontakt z unoszącymi się po spłukaniu wody w toalecie bakteriami. Musimy ją także wymieniać co najmniej raz na pół roku (a najlepiej co 3 miesiące), a w międzyczasie najlepiej ją dezynfekować, np. specjalnymi do tego płynami.