Uroda Zadbaj o ciało

Domowe kosmetyki z cytrusów

Cytrusy uchodzą za jedne z najbardziej aromatycznych owoców, toteż znalazły zastosowanie w kosmetologii. Ich woń relaksuje, pobudza do działania i wykazuje aktywność antydepresyjną.

Cytrusy uchodzą za jedne z najbardziej aromatycznych owoców, toteż znalazły zastosowanie w kosmetologii. Ich woń relaksuje, pobudza do działania i wykazuje aktywność antydepresyjną.

W związku z tym, iż pomarańcze, cytryny i grejpfruty posiadają właściwości anti-aging, warto przygotować z nich domowe kosmetyki.

Właściwości aromaterapeutyczne

Za niezwykłą woń cytrusów odpowiadają olejki eteryczne. Jednocześnie te aromatyczne owoce stanowią bogate źródło witamin i kwasów owocowych, które oddziałują korzystnie na naszą skórę. Warto przygotować domowe specyfiki i tym samym pozwolić ciału odpocząć od drogeryjnych preparatów.

Limonkowy tonik do dłoni

W miarę upływu czasu na rękach pojawiają się plamy starcze i przebarwienia słoneczne. Nie wyglądają one zbyt atrakcyjnie, toteż warto sięgnąć po preparat rozjaśniający. W tej roli sprawdzi się tonik z limonki. Stosowany regularnie redukuje liczbę piegów. Za jego sprawą pozbywamy się uczucia szorstkości. Warto pamiętać, iż dłonie stanowią naszą wizytówkę.

Przygotowanie

W celu sporządzenia toniku myjemy dwie limonki i wyciskamy z nich sok. Mętny płyn pozostawiamy na noc. Rano siekamy pęczek natki pietruszki, po czym zalewamy go pół szklanki wody. Następnie sok limonki przepuszczamy przez drobne sito i łączymy oba płyny. Miksturę przelewamy do niewielkiej butelki. W związku z tym, iż tonik nie zawiera konserwantów, musimy go zużyć w ciągu tygodnia.

Sposób użycia

Limonkowo-pietruszkową miksturą przemywamy dłonie po każdym myciu rąk. Jeśli będziemy systematyczne, po kilku tygodniach powinnyśmy dostrzec wyraźną poprawę.

Mandarynkowa kąpiel

Te niewielkie owoce cieszą się uznaniem miłośników słodkości. Warto pamiętać, iż mandarynki zawierają cenne składniki, które wykazują właściwości zmiękczające i nawilżające. Za dobroczynne działanie wyżej wspomnianych owoców odpowiadają cukry i witaminy. Aromatyczna kąpiel z sokiem z mandarynek doskonale zwalcza chandrę.

Przygotowanie

Dwie mandarynki dokładnie myjemy i obieramy. Następnie wyciskamy z nich sok. Mętny płyn dodajemy do wanny dopiero wówczas, gdy woda lekko ostygnie. Warto pamiętać, iż wysoka temperatura działa destrukcyjnie na niektóre witaminy.

Wykorzystanie

Kąpiel z sokiem mandarynkowym wykazuje właściwości rozgrzewające. Jednocześnie przyśpiesza cyrkulację krwi i przynosi ulgę skołatanym nerwom. Osoby, które zmagają się z przeziębieniem, powinny połączyć sok z kieliszkiem wódki i naparem z garści goździków.

Choć cytrusy zawierają wiele cennych składników odżywczych, warto pamiętać, często wykazują działanie alergizujące. Pomarańcze i cytryny są poddawane opryskom chemicznych. Syntetyczne substancje o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych mogą podrażniać skórę.

Komentarze

eve

9 lat temu

fajne te przepisy,musze wyprobowac

Zostaw komentarz