Manifest 50 to kampania społeczna, która na celu ma przestawienie seksualności po 50-tce jako normalnej część ich życia. Osoby zaangażowane w akcję pragną przekazać, że przy bezpiecznym podejściu do seksu (ochrona przed AIDS/HIV) może on dawać dużą radość i satysfakcję.

W tym roku poparcie dla akcji potwierdziły takie gwiazdy jak: Lidia Popiel, Ewa Kasprzyk, Grażyna Wolszczak, Piotr Polk, Andrzej Grabowski, Danuta Stenka, Jacek Kawalec.

Według opinii szeroko pojęta seksualność jest zarezerwowana dla ludzi młodych, natomiast dla ludzi dojrzałych seks jest już tylko wspomnieniem. Ambasadorzy akcji chcą przekazać, że seks jest dla wszystkich, bez względu na wiek. Wszyscy powinni mówić o seksie w otwarty sposób, należy rozmawiać o naszych fantazjach i potrzebach, gdyż dzięki temu nasze życie może stać się pełniejsze i ciekawsze. W manifeście przedstawione zostało kilka prawd, o których powinniśmy pamiętać.

1. Seksapil to stan umysłu.

2. Bliskość to więcej nie pocałunek w rękę.

3. Seksualność lekceważy stereotypy.

4. Z seksu się nie wyrasta.

5. Seks nie zna tematów tabu.

6. Edukacja seksualna dla zaawansowanych.

7. Wiek nie gwarantuje bezpieczeństwa. Prezerwatywa tak.

8. Test na HIV. Każdy się testuje.

Manifest będzie można znaleźć na stronie www.manifest.pl, każdy będzie mógł podpisać się pod nim, a także dodać własny postulat. 1.12.2014 zostaną opublikowane postulaty Ambasadorów akcji.