Podkłady, rozświetlacze, korektory

Zalety podkładu do twarzy zna każda kobieta, niezależnie, czy używa go codziennie, czy tylko na specjalne okazje. Dobrze dobrany wyrównuje koloryt skóry, ukrywa niedoskonałości i cienie pod oczami. W połączeniu z rozświetlaczem pozwala uzyskać efekt wypoczętej, promiennej cery. Wraz z wiekiem u pań pojawiają się jednak wątpliwości, czy i jak powinny stosować fluidy, a większość z nich zupełnie rezygnuje z rozświetlacza, uważając, że jest zarezerwowany wyłącznie dla młodych kobiet, które nie boją się subtelnego blasku, jaki nadaje. Nie jest to słuszne podejście, bo oba kosmetyki mogą doskonale służyć dojrzałej cerze. Producenci nie dedykują swojego asortymentu wyłącznie jednej grupie wiekowej, kluczowe jest jednak znalezienie produktu dopasowanego do własnych potrzeb.

1. Pielęgnacja na pierwszym miejscu

2. Baza i korektor – czy są niezbędne w kosmetyczce?

3. Naturalnie wyglądająca cera dzięki podkładowi

4. Rozświetlacze do twarzy nie tylko na wielkie wyjścia

Codzienny makijaż może być subtelny, niemal niezauważalny i niezależnie od metryki dodawać pewności siebie. Podkreślić oprawę oczy pomoże tusz i miękka kredka w odcieniach brązu lub szarości. Jeśli decydujemy się na kolor na ustach, najlepiej wybrać mocno nawilżającą pomadkę w stonowanym odcieniu nude. Użycie tych kosmetyków jest jednak kolejnym etapem makijażu, którego bazą powinna stać się ujednolicona i promienna cera, którą uzyskamy dzięki podkładowi i rozświetlaczowi.

1. Pielęgnacja na pierwszym miejscu

Większość posiadaczek dojrzałej cery skarży się na jej suchość, utratę jędrności i widoczne zmarszczki. Upływu czasu nie da się zatrzymać, ale odpowiednio dobrane kosmetyki pomogą poprawić jej stan. Kremy, maseczki i sera stanowią ważne etapy codziennej pielęgnacji, lecz także kosmetyki kolorowe posiadają w swoim składzie substancje, które będą miały korzystny wpływ na stan skóry. Nie chodzi tu wyłącznie o uzyskanie wizualnego efektu napięcia, spłycenia zmarszczek i nawilżenia, ale także długofalowe działanie odżywcze. Może je zapewnić podkład do twarzy, ponieważ producenci coraz częściej dbają o bogate formuły oferowanych kosmetyków. Najlepsze do cery dojrzałej będą produkty silnie nawilżające, bogate w kolagen, proteiny roślinne oraz witaminy C i E. Są to składniki, które znajdują się także w kremach dedykowanych paniom w wieku od 40 lat w górę, więc podkład stanie się uzupełnieniem pielęgnacji.

2. Baza i korektor – czy są niezbędne w kosmetyczce?

Baza pod makijaż ma za zadanie przygotować cerę poprzez jej wygładzenie i zmniejszenie widoczności porów. Część z nich służy również przedłużeniu trwałości podkładu, dlatego sprawdzi się w sytuacjach, gdy zależy nam na nieskazitelnym wyglądzie przez wiele godzin. W przeciwnym wypadku możemy z niego zrezygnować i postawić jedynie na trwały fluid.

Kobiety o wiele chętniej niż po bazę, sięgają po korektory pozwalające ukryć niedoskonałości skóry. W zależności od problemu możemy dobrać odpowiedni kolor kosmetyku – na pajączki najlepiej nałożyć zielony korektor, cienie pod oczami zamaskuje ten w kolorze żółtym, z kolei różowy pomoże na ciemne plamy posłoneczne. Największą popularnością cieszą się uniwersalne, beżowe korektory, które przydadzą się w codziennym szybkim makijażu.

3. Naturalnie wyglądająca cera dzięki podkładowi

Omówiony wcześniej skład podkładu dla cery dojrzałej, to tylko jedno z kryteriów, którymi należy kierować się podczas zakupów. Aby uzyskać naturalny wygląd, odcień fluidu nie może być za ciemny; jeśli wahamy się między dwoma, zawsze bezpieczniej wybrać jaśniejszy, zwłaszcza gdy korzystamy z atrakcyjnych cenowo internetowych ofert, na przykład na Allegro. Podkład nie powinien być też silnie matujący i gęsty, ponieważ będzie bardziej widoczny na twarzy i może zbierać się w zagłębieniach, podkreślając w ten sposób zmarszczki. Na co dzień lepiej sprawdzą się lekkie, nawilżające formuły dobrze stapiające się z cerą.

4. Rozświetlacze do twarzy nie tylko na wielkie wyjścia

Nie każda kobieta umieszcza rozświetlacz do twarzy w podręcznej kosmetyczce, a jest to produkt, który umiejętnie nałożony, pozwala nadać skórze blasku i ukryć oznaki zmęczenia. We wskazówkach wizażystów dla dojrzałych pań często pojawia się zalecenie, by stawiać na matowe wykończenie w makijażu i unikać brokatowych cieni zbierających się w załamaniach powiek i podkreślających w ten sposób zmarszczki. Ta sugestia powoduje, że kobiety niechętnie używają także innych kosmetyków służących rozświetleniu cery. Jest to błąd, bo subtelne podkreślenie wybranych partii twarzy pozwali uniknąć efektu maski i pomoże otworzyć optycznie oko. Trzeba jednak pamiętać, że rozświetlacz to kosmetyk, który należy nakładać oszczędnie, a sam produkt powinien mieć kremową konsystencję, co pozwoli mu lepiej wtopić się w skórę. Bezpieczniej też wybierać rozświetlacz bez dużych błyszczących drobinek. Nawet w codziennym makijażu można nałożyć go w górnej części kości policzkowych, tuż nad różem (jeśli go używamy). Jeśli chcemy osiągnąć efekt liftingu okolic oczu, powinien znaleźć się pod łukiem brwiowym.