Artykuły Moda

Perełki z lumpeksu, czyli na co warto polować w second handach?

Perełki z lumpeksu

Niektóre dziewczyny, które prowadzą konto na Instagramie, prezentują prawdziwe perełki z lumpeksu. Na co warto polować w second handach? Co ciekawego można znaleźć w sklepach z używaną odzieżą?

Ubrania od projektanta

W second handach można znaleźć ubrania od projektanta. Jedne  kreacje pochodzą z popularnych domów mody, drugie z niszowych. Towar, który trafia do polskich lumpeksów, często zostaje przywieziony z Anglii. Tam ludzie chętnie zmieniają ubrania na nowe i pozbywają się starych. Te jednak nie wędrują na wysypisko śmieci, lecz do firm zajmujących się handlem używaną odzieżą. Wiele ubrań od projektantów znajduje się w świetnym stanie i nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Markowe torebki

Perełki z lumpeksu często obejmują też dodatki. O ile kupowanie tam butów jest dość dyskusyjne ze względów higienicznych, o tyle markowe torebki zasługują na uwagę. Bardzo często za niektóre modele musimy zapłacić kilka lub kilkanaście tysięcy. Gdy nadarza się okazja kupienia markowej torebki w dobrym stanie za 50 zł, to warto rozważyć tę opcję. Oczywiście trzeba się jej dokładnie przyjrzeć, aby stwierdzić, że jest wolna od wad i przy pierwszym wyjściu nie zacznie z niej schodzić skóra.

Markowe apaszki

W second handach nie brakuje też markowych apaszek od Diora czy Chanel. Oczywiście trzeba zachować ostrożność, bo ludzie czasem oddają do lumpeksów podróbki. Jeśli jednak znasz się na modzie i jesteś w stanie ocenić oryginalność tego typu akcesoriów, to korzystaj z okazji. Markowe apaszki często są niezniszczone i wykonane z dobrej jakości materiałów, w tym z jedwabiu.

Ubrania z jedwabiu

Wracając do dobrych jakościowo ubrań, to warto nadmienić, iż w second handach nie brakuje ubrań z jedwabiu. Ten materiał należy do jednych z najdroższych, ponieważ jego pozyskiwanie jest stosunkowo trudne i wymagające. Musi się to przekładać na wyższe koszty. Nie każda z nas może sobie pozwolić na jedwabną sukienkę kupowaną w sklepie z nowymi ubraniami. Jednak w second handzie taka kreacja znajduje się w zasięgu naszych finansowych możliwości.

Swetry z wełny

Swetry z wełny często dziś znaleźć w sieciówkach. Nawet jeśli się w nich pojawiają, to są stosunkowo drogie, a cena nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością. Te w second handach często wyglądają rewelacyjnie. Możemy je kupić już za kilka złotych. Warto więc polować na tego typu okazje.

Sukienki z kaszmiru

W lumpeksach nie brakuje też sukienek i swetrów z kaszmiru. Jest to materiał niezwykle przyjemny dla skóry. Nawet gdy sukienka sprawia wrażenie stosunkowo cienkiej, to świetnie ogrzewa nasze ciało i chroni je przed mrozem.

Nowe ubrania z metką

Second handy stanowią nie lada gratkę dla osób, które pragną zaoszczędzić. Bardzo często trafiają do nich nowe ubrania z metką ze znanych sieciówek. Kosztują dużo mniej niż w owych sklepach, przez co możemy zyskać dobrą jakościowo rzecz w przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *