pierwszy partner seksualny

Pierwszy raz to wyjątkowy moment w życiu każdej kobiety. Nic dziwnego, że każda z nas pragnie, aby ten moment był wyjątkowy i magiczny. Chcemy mieć co wspominać przez lata. Pierwszy partner seksualny na zawsze pozostaje w pamięci i wpływa na nasz stosunek do erotycznych igraszek.

Idealny pierwszy raz

Pamiętasz ten moment ze szczegółami. Marzyłaś o czułym i romantycznym seksie z ukochanym mężczyzną, któremu w pełni ufasz. Ten moment wreszcie nadszedł. Poszliście razem do łóżka i było cudownie. On starał się jeszcze bardziej niż w twoich wyobrażeniach. Poza tym nic nie bolało, krew nawet specjalnie nie pociekła.  Podobnie jak większość kobiet bałaś się swojego pierwszego razu. Bólu, morza krwi, męskiej niedelikatności, tego, że seks w ogóle jest przereklamowany. Rzeczywistość zaskoczyła cię pozytywnie. Jak to się stało?

Pierwszy seks to coś, na co warto poczekać

Dużo zależy od tego, na jakiego partnera seksualnego trafisz. Jeśli świadomie odwlekasz pierwszy raz w czasie, bo czujesz, że w kolejnych mężczyznach coś ci nie odpowiada, masz dużo większe szanse na doznanie przyjemności zamiast bólu. Po pierwsze, do łóżka warto iść z kimś, kogo się kocha i ufa. Wówczas seks zyskuje głębszy wymiar. Dzięki zaufaniu nie musisz obawiać się, że druga osoba wyrządzi ci krzywdę.  Powinnaś czuć się bezpieczna i atrakcyjna w ramionach tego faceta. Poza tym dobrze jest, gdy czujesz, że masz w łóżku dużo do powiedzenia. Chodzi o to, by zawsze móc powiedzieć: zwolnij, przerwijmy, zróbmy to inaczej. Jeśli wiesz, że on szanuje twoje zdanie, to wysyłasz mu jasne komunikaty, które on wdraża w życie.

Seks z prawiczkiem to idealne rozwiązanie

Poza tym liczy się męska delikatność. Swój pierwszy raz najlepiej przeżyć z niedoświadczonym mężczyzną. Po pierwsze, dla obojga będzie to wyjątkowy dzień. Po drugie, obydwoje będziecie się starać. Po trzecie, prawiczek jest dużo delikatniejszy i potrafi zdobyć się na czułość. Po trzecie, jest szansa, że dla obojga będzie to wyjątkowe, duchowe przeżycie. Po czwarte, on nie będzie cię krytykował, że coś robisz źle. Im facet ma więcej doświadczenia, tym mniej liczy się z kobietą. Traktuje ją bardziej instrumentalnie, ma swoje oczekiwania i potrzeby, które pragnie zrealizować w łóżku. Prawiczek chce wszystkiego spróbować, podobnie jak ty.   Ale umie być przy tym delikatny i wyrozumiały.

Traumatyczny pierwszy raz

Kobiety czasem zniechęcają się do seksu po pierwszym razie. Dzieje się tak, gdy seks boli, bo uprawiamy go z niewłaściwym partnerem. On nie umie nas rozgrzać poprzez grę wstępną lub zwyczajnie ją pomija. Ma duże doświadczenie i nie podchodzi do wspólnej nocy jak do czegoś wyjątkowego, przez co nie dostosowuje swojego zachowania do twojej sytuacji. Jeśli on wchodzi w ciebie równie zdecydowanie jak w doświadczone partnerki, możesz odczuwać ból. Na dodatek gdy poczułaś się wykorzystana, bo on po seksie cię nie przytulił, lecz zerwał kontakt, uznając, że zaliczył kolejne zadanie, możesz utożsamiać z seks z czymś mało przyjemnym.

Poczekaj na właściwego partnera

Pierwszy partner seksualny to bardzo ważna osoba w twoim życiu, dlatego pomyśl kilka razy, zanim pójdziesz z kimś do łóżka. Nie można ulegać sile przymusu – rówieśników czy chłopaka. Poczekaj, aż znajdziesz kogoś, kogo pokochasz ze wzajemnością i kto będzie cię silnie pociągał fizycznie. Kogoś, kto będzie dla ciebie czuły i delikatny. Niedoświadczony facet często okazuje się najlepszym kochankiem. Może wielu rzeczy nie wie, ale chce się dokształcić, czyta zatem wartościowe książki i patrzy na to, czego pragną kobiety. Jest dużo bardziej prorównościowy w sypialni, a to znaczy naprawdę wiele.  On nie będzie myślał tylko o sobie, ale też o tobie. Zastanowi się, czy nie sprawia ci bólu etc.