Wypróbowane domowe sposoby na opryszczkę

Domowe sposoby na opryszczkę umożliwią w krótkim czasie pozbyć się bardzo nieestetycznie wyglądających pęcherzyków na wardze. Pozwolą na złagodzenie bólu, a także przyspieszenie procesu gojenia.

W jaki sposób można pozbyć się opryszczki? Najprostszym rozwiązaniem szybkie sposoby na opryszczkę, które są tak samo skuteczne oraz bezpieczne co drogie specyfiki z apteki. Warto mieć świadomość, że wymienione metody będą miały największe działanie, gdy zostaną zastosowane już przy pierwszych objawach opryszczki, czyli pieczenia czy mrowienia. Jakie są zatem skuteczne domowe metody na opryszczkę?

Melisa

Melisa należy do ziół wykazujących przeciwwirusowe oraz przeciwbakteryjne działanie. Udowodnione zostało, że znajdujące się w wodnych wyciągach z liści melisy taniny, a także kwasy fenolowe likwidują wirusa opryszczki wargowej Herpes simplex. W celu pozbycia się opryszczki rekomendowane jest przyłożenie okładów z tego zioła do zmienionego chorobowo miejsca. Można również zdecydować się na posmarowanie olejkiem melisowym swędzących pęcherzyków. Do innych ziół, które także będą wstanie wyeliminować opryszczkę należy zaliczyć miętę, rumianek oraz szałwię. W tym celu trzeba nasączyć wacik naparem ziołowym, a następnie delikatnie przyłożyć w miejsce z opryszczką.

Miód

Miód wykazuje bardzo duże właściwości wirusobójcze oraz bakteriobójcze. Metoda z wykorzystaniem miodu jest bardzo prosta. Wystarczy jedynie posmarować miejsce opryszczki miodem w celu zmniejszenia jej rozprzestrzenia się.

Czosnek

W tej metodzie wystarczy przekroić ząbek czosnku, a następnie przyłożyć go do miejsca, które aktualnie jest zakażone. Rekomendowane jest nawet zaklejenie ząbka plastrem i pozostawienie na całą noc. Szanse na pozbycie się niechcianych pęcherzyków zdecydowanie wzrosną.

Cebula

Kolejnym bardzo skutecznym sposobem na opryszczkę będzie cebula. Wystarczy przyłożyć sobie kawałek cebuli do ust i pamiętać, by systematycznie go zmieniać. Bardzo istotne jest tutaj działanie świeżego soku. Z cebuli można również stworzyć specjalną miksturę. należy pokroić warzywo, a następnie posypać cukrem i zalać miodem. Całość trzeba zostawić w lodówce na całą noc. Rano będzie można już zrobić bardzo skuteczny okład z soku cebulowego.

Aloes

Aloes jest od lat znany ze swoich licznych właściwości leczniczych. Sok z jego liści pełni rolę nie tylko odkażającą, ale również przeciwbakteryjną. Właśnie dlatego wykorzystywany jest do leczenia ran. W bardzo prosty sposób można zrobić okład z jego soku, a następnie przyłożyć do pęcherzyka. Dobrym rozwiązaniem będzie również przygotowanie tonika przez zmiksowanie liścia aloesu z wrzącą wodą. Już po zaledwie godzinie można przecedzić powstałą miksturę przez gazę. Kolejnym krokiem jest przemywanie ust kilka razy dziennie.

Plastry na opryszczkę

Kolejną sprawdzoną metodą na walkę z opryszczką jest stosowanie niewidocznych plastrów firmy www.COMPEED.pl. Produkt ten jest wstanie leczyć opryszczkę na każdym z etapów jej rozwoju. Potrafi również załagodzić wszystkie możliwe objawy, do których należy zaliczyć: świąd, ból, mrowienie i pieczenie. Kolejnym atutem plastrów jest fakt, że pęcherzyki stają się niewidzialne gołym okiem. Zmniejszają też ryzyko zarażenia przez ranę innej osoby oraz wspomagają jej gojenie.

Tekst sponsorowany