fryzury dla kręconych włosów

Posiadaczki kręconych włosów, zarówno krótkich, jak i tych o długości do ramion, w dalszym ciągu stanowią mniejszość na tle pań, które mogą poszczycić się prostymi kosmykami. Tym samym jest zdecydowanie mniej poradników i artykułów dotyczących pielęgnacji propozycji fryzur dla kręconych włosów. Z naszego artykułu dowiecie się, jak właściwie dbać o kręcone włosy, żeby zawsze wyglądały zdrowo i pięknie oraz w jakich fryzurach będą najkorzystniej się prezentować.

Kręcone włosy – modne propozycje fryzur

Fryzjer, który dobiera idealną fryzurę dla posiadaczki kręconych włosów, powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na kształt loków, jakie ma dana osoba. Przed wykonaniem cięcia, fryzjer powinien sprawdzić, w jaki sposób włosy naturalnie się układają oraz czy są luźne, czy gęste. Dzięki temu, specjalista będzie w stanie stwierdzić, czy loki znacznie się podwyższą, gdy zostaną obcięte. Często wystarczy skrócenie włosów na mokro o 1 cm, co finalnie spowoduje, że kosmyki po wyschnięciu będą krótsze o 3-4 cm. Jakie są najmodniejsze, a jednocześnie najbardziej uniwersalne fryzury na kręconych włosach?

1.Kręcone włosy do ramion w naturalnej postaci

Długie, kręcone włosy ładnie prezentują się w naturalnej, rozpuszczonej postaci, gdy delikatnie opadają na ramiona. Wystarczy zrobić na środku głowy przedziałek i fryzura gotowa. Do takiego uczesania nie są potrzebne żadne dodatkowe ozdobniki. Fryzurę można jedynie utrwalić za pomocą niewielkiej ilości lakieru i już wtedy będzie wyglądała dobrze.

2. Kok na każdą okazję

Kok to fryzura, którą można wykonać niemal na każdym rodzaju włosów, jednak idealnie prezentuje się wtedy, gdy ma dużą objętość, dlatego najlepiej będzie wyglądać na kręconych włosach do ramion. Jest tak zarówno w przypadku włosów cienkich, jak i grubych – to właśnie skręty dodają fryzurze objętości. Co ważne, kok jest na tyle uniwersalny, że pasuje na wiele okazji – do pracy, na koncert czy spotkanie ze znajomymi.

3. Bob z grzywką na kręconych włosach

Idealna fryzura na kręcone włosy z grzywką to bob. To rodzaj cięcia, który najlepiej sprawdzi się na półdługich kosmykach. Żeby fryzura wyglądała profesjonalnie, najlepiej wykonać ją w sprawdzonym salonie fryzjerskim: https://salony-jeanlouisdavid.pl. Bob na kręconych włosach dobrze prezentuje się zarówno z grzywką na bok, jak i w wersji prostej. Co ważne, ten rodzaj cięcia nie wymaga późniejszego, specjalnego modelowania

4. Upięcia na kręconych włosach

Kucyki, warkocze, luźne upięcia to propozycje nienachalnych fryzur, które sprawdzą się na kręconych włosach. Tego rodzaju kosmyki, same w sobie prezentują się efektownie, dlatego nie wymagają zbyt wielu zabiegów. Tak samo dobrze będzie wyglądał kucyk, jak i warkocz: luźno wpleciony w rozpuszczone włosy czy w formie korony.

5. Kręcone włosy w krótkiej odsłonie

Kręcone włosy w krótkiej wersji to rozwiązanie dla pań, które przede wszystkim cenią sobie wygodę. Loki z grzywką lub w formie irokeza to ciekawe propozycje fryzur na krótkich, a jednocześnie kręconych włosach. Decydując się na tego rodzaju cięcie, trzeba pamiętać o kosmetykach do stylizacji, które podkreślą jego charakter.

Kręcone włosy – jak o nie dbać?

Kręcone włosy, ze względu na swoją specyficzną strukturę, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Są zdecydowanie bardziej podatne na urazy mechaniczne niż proste kosmyki, dlatego też często mogą być przesuszone, kruche i łamliwe. Przez to, że nie odbijają światła, mogą sprawiać wrażenie matowych. Można temu wszystkiemu zaradzić, stosując delikatną pielęgnację. Warto zacząć od wyboru szamponu do kręconych włosów, który najlepiej spłukiwać chłodną wodą, co spowoduje, że łuski włosów zostaną domknięte, a kosmyki zyskają zdrowy wygląd.

Do pielęgnacji kręconych włosów przyda się również odżywka, koniecznie pozbawiona alkoholu w składzie – to właśnie alkohol powoduje przesuszanie pasm. Można również użyć od czasu do czasu olejków, które odżywią włosy, a szczególnie odbudują zniszczone końcówki. Istotny jest także dobór akcesoriów do czesania. W przypadku kręconych kosmyków, Do kręconych kosmyków najlepiej sprawdzi się grzebień o szeroko rozstawionych zębach.

Artykuł sponsorowany