Psychologia

Eksperyment z Tinderem

eksperyment z Tinderem

Autor vloga Sprawdzam Jak przeprowadził eksperyment z Tinderem. Miał on określić, na co zwracają uwagę kobiety, wybierając mężczyzn na tej aplikacji randkowej.  Wyniki dla jednych mogą okazać się zaskakujące, dla drugich będą zaś przewidywalne.

Jakich facetów preferują kobiety na Tinderze?

Vloger ze Sprawdzam Jak założył trzy konta na Tinderze: 20-latka, 30-latka i 40-latka. Każdemu z nich wgrał atrakcyjne zdjęcia stockowe.  Każdy z nich też oficjalnie ukończył lub studiuje na  Politechnice Poznańskiej. Każdy kandydat miał atrakcyjny opis: 20-latek działał w branży muzycznej, a 40-latek był fotografem biznesowym. Następnie vloger z konta każdego z mężczyzn przesunął w prawo (polubił) tyle samo kobiet. Powtórzył tę czynność i nazajutrz porównał wyniki.

Za 40-latkiem panny sznurem

Mogłoby się wydawać, że skoro Tinder jest środowiskiem składającym się głównie z młodych ludzi, to 40-latek nie będzie miał tam, czego szukać.  W rzeczywistości jednak to właśnie on zebrał najwięcej polubień, w tym także od 18-letnich kobiet.  Na dodatek to jego kobiety zagadywały najchętniej z własnej inicjatywy.

Wygodne życie u boku bogatego sponsora

Jakie wnioski można wyciągnąć z tego eksperymentu? Niestety, nie wszystkie są optymistyczne. Ten prosty eksperyment pokazał, że mężczyźni mają sporo racji, twierdząc, że część kobiet patrzy tylko na zasobność portfela. 40-latek nie był nieatrakcyjny fizycznie, ale trudno uwierzyć, by wszystkie kobiety, nawet te dużo młodsze, zobaczyły w nim boskiego Alvaro. Informacja o posiadanej firmie, zdjęcia utrzymane w klimacie high life zrobiły swoje. Niektóre kobiety zapewne uznały, że mogą liczyć na przystojnego sponsora, który zapewni im życie na wysokim poziomie.

Brak ojca w dzieciństwie a słabość do starszych mężczyzn

Być może część młodych kobiet gustuje też w starszym mężczyźnie z powodu braku ojca w dzieciństwa. Pragnie otoczyć się silnym, męskim ramieniem, którego brak zawsze odczuwały w swoim życiu. Psychologia zna wytłumaczenia dla romansów z dużo starszymi mężczyznami.  Często jest to brak realnego kontaktu z ojcem. On mógł odejść od rodziny lub być w niej wiecznie nieobecny. Kobieta szuka starszego faceta w zastępstwie ojca, którego tak naprawdę nigdy nie miała.

Starszy mężczyzna gwarancją bezpieczeństwa

Niektóre kobiety wychodzą z błędnego założenia, że tylko starszy mężczyzna może im zapewnić poczucie bezpieczeństwa, dobry seks. Przypisują mu nierzadko sporo na wyrost pewne cechy charakteru, w tym dojrzałość emocjonalną.  To nieprawda, że te zalety posiada każdy starszy mężczyzna. Często lepszym kochankiem okazuje się ten niedoświadczony, bo on pragnie zaspokoić także partnerkę. Może dać też prawdziwe poczucie bezpieczeństwa i wykazać się dojrzałością emocjonalną. Ta ostatnia bowiem nie zależy od metryki.

Komentarze (3)

ELLE

6 miesięcy temu

tak ,to prawda ze kobiet czesto szukaja albo starszych albo po 40 tce lub sponsorow aby wygodnie sobie zyc.

    ewalub

    6 miesięcy temu

    A starsi mężczyźni się na to godzą, bo fajnie pokazać się z młodą piękną partnerką.

ewalub

7 miesięcy temu

Może starszy dojrzalszy mądrzejszy? Poukładany? Choć z pewnością są kobiety, które bardziej szukają sponsora niż partnera. Przykre to.

Zostaw komentarz