Prawie każdemu z nas przyszło kiedyś do głowy, aby być sławnym. Niektórzy z tego wyrośli, gdyż zauważyli, że sława to nie tylko same plusy, bądź stwierdzili, że dla rozgłosu nie zrobią pewnych rzeczy. Niektórzy jednak do dziś za wszelką cenę starają się być znani.

Czym jest sława?

Sława to bycie znanym dla rzeszy osób. Sława ta nie musi być poparta konkretnymi, poważnymi dokonaniami bądź czynami. Czasami wystarczy, że ktoś pojawia się regularnie na jakichś imprezach i staje się sławny. Mówimy wtedy o byciu celebrytą – czyli o osobie znanej z tego, że jest znana.

Przeszukując Internet natrafiłam na niejeden poradnik podpowiadający, w jaki sposób zostać sławną (sławnym). Z kolei na różnych forach znajdują się rozpaczliwe wręcz apele o pomoc i podpowiedzi, jak trafić na przysłowiowy czerwony dywan. Oznacza to, iż ludzie ciągle mają taką potrzebę i są skłonni zrobić bardzo wiele, aby tylko być znanymi. I to niezależnie, czy będą uwielbiani czy krytykowani.

Co ludzie zrobią dla sławy?

Okazuje się, iż ludzie są w stanie zrobić bardzo wiele dla sławy. Dzięki Internetowi i telewizji mamy okazję obserwować, do czego poszczególne osoby są zdolne, aby tylko zyskać rozgłos, a za nim pieniądze i zapewne uwielbienie części społeczeństwa.

Podczas mistrzostw w piłce nożnej mieliśmy okazję obserwować, jak dzięki przypadkowemu zdjęciu można zostać miss Euro. Dziewczyna ta robi dziś pewnego rodzaju karierę, jest zapraszana do programów telewizyjnych, przeprowadza się z nią wywiady, zarabia duże pieniądze i ma w planach wydać płytę. Jest przykładem na to, że wystarczy się pokazać w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.