Oczyszczanie skóry jest jednym z niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych. Przynajmniej od czasu do czasu warto skusić się na profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym. Jednym z takich zabiegów jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący tzw. kawitację akustyczną. Co to oznacza w praktyce?

Peeling kawitacyjny

Ten bezpieczny i bezbolesny zabieg wykorzystuje ultradźwięki o częstotliwości 25 000 Hz. Ultradźwięki – rozprowadzane za pomocą rozpylanej na ciele wody – powodują powierzchniowe złuszczenie skóry. Dzięki wibracjom ze skóry usunięte są toksyczne substancje, metabolizm komórek przyspiesza, a tkanki skóry są wzmocnione. Efektem tego jest oczyszczona oraz szybciej i lepiej przyjmująca składniki odżywcze skóra.

Peeling kawitacyjny jest bezpiecznym zabiegiem, dlatego może być przeprowadzony prawie u każdej osoby (przeciwwskazaniami są: ciąża, choroby nowotworowe, ostre stany zapalne skóry, ropne stany zapalne, wszczepiony rozrusznik serca lub inne implanty). O wszelkich przeciwwskazaniach należy powiadomić osobę, która będzie przeprowadzała zabieg. Peeling ten może być stosowany na całe ciało, choć najczęściej stosuje się go na twarz, szyję, dekolt i plecy.

Przebieg zabiegu

Zabieg ten trwa zazwyczaj około 40 minut, ale wszystko zależy od rodzaju i stanu skóry oraz efektom, jakie mają być osiągnięte. Najpierw daną część ciała jest oczyszczana i zwilżana wodą. Następnie osoba, która przeprowadza zabieg, przesuwa po ciele specjalną, metalową szpatułką. Szpatułka ta ma za zadanie przekazywanie ultradźwięków emitowanych przez aparat. Pod wpływem tych ultradźwięków woda na ciele tworzy małe pęcherzyki, które się rozszerzają i pękają, jednocześnie powodując wzrost ciśnienia i uwalniając ciepło. Efektem jest rozbicie martwych komórek naskórka. Na koniec na daną część ciała nakładane są kosmetyki, mające działanie odżywcze i pielęgnacyjne.