Czy ma znaczenie kto pierwszy w związku wyzna miłość? Kto jest bardziej wylewny jeśli chodzi o wyznawanie uczuć – kobiety czy mężczyźni?

Tradycja po stronie mężczyzn

Według tradycji to mężczyzna wyznaje miłość kobiecie. Nic w tym dziwnego. Panowie są bardziej praktyczni i mają cechy łowców-zdobywców. Chętniej po raz pierwszy w związku wyznają miłość. Według badań mężczyźni o wiele częściej wyznają miłość przed pierwszym zbliżeniem z ukochaną, a później ich wyznania stają się rzadsze. Natomiast kobiety mówią „kocham” znacznie częściej już po pierwszym zbliżeniu.

Wyznanie w ustach kobiety

Od wieków kobiety były wychowywane w przekonaniu, że nie powinny pierwsze wyjawiać swoich uczuć – to nie wypada. Niejedna miesiącami, a nawet latami czekała, aż wymarzony mężczyzna zrobi ten pierwszy krok. Kobiety są z natury bardziej uczuciowe, przeżywają emocje silniej i myślą o związku bardziej poważnie. Jednocześnie są też o wiele bardziej skryte i wycofane. Panie potrzebują czasu na to, by poznać swojego partnera i zdobyć się na miłosne wyznanie, podczas gdy panowie nie ukrywają swoich emocji i uczuć.

Wyznanie miłości w statystykach

Według badań naukowych potwierdza się tradycyjny schemat wyznawania uczuć. Po serii ankiet i eksperymentów udowodniono, że to jednak mężczyźni znacznie częściej są gotowi wyznać swoje uczucia partnerce. I robią to znacznie szybciej niż kobiety.