Fitness

Park linowy – porcja ruchu dla całej rodziny

Park linowy to dobry pomysł na aktywną rozrywkę. Jeśli masz dość typowego spędzania wolnego czasu i marzy Ci się odrobina szaleństwa na wysokościach, jak na przykład szybowanie w przestrzeni i rajd przez korony drzew, to park linowy jest tym czego szukasz. To zabawa prosta, tania i powszechnie dostępna.

Park linowy to dobry pomysł na aktywną rozrywkę. Jeśli masz dość typowego spędzania wolnego czasu i marzy Ci się odrobina szaleństwa na wysokościach, jak na przykład szybowanie w przestrzeni i rajd przez korony drzew, to park linowy jest tym czego szukasz. To zabawa prosta, tania i powszechnie dostępna

Park linowy, czyli pożyteczna zabawa

Moda na parki linowe wywodzi się z Francji. Z założenia jest to na pewno znakomita rozrywka, ale czy tylko? Otóż warto zwrócić uwagę, że będąc w zwykłym parku linowym przy okazji można ćwiczyć opanowanie, utrzymywanie równowagi oraz przełamywać swoje lęki i obawy. Słowem zabawa łączy się z nauką wielu przydatnych umiejętności. Stąd wolny czas w parku linowym spędzić mogą osoby, którym zależy na szczypcie adrenaliny oraz ci, którzy przez zabawę chcą zmierzyć się z własnymi ograniczeniami.

Na czym polega park linowy?

Krótko mówiąc park linowy to liny porozpinane po drzewach. Uczestnik zabawy jest przypięty do jednej z takich lin w trakcie całej swojej trasy. Parki linowe są bardzo popularne i na ogół nie ma kłopotu z ich dostępnością. Do funkcjonowania takiego miejsca są potrzebne drzewa, pnie, słupy, a także grube stalowe liny i zabezpieczenia.

Coś fajnego dla małego i dużego

Wybór takich miejsc, gdzie można poszaleć na linie w parku również robi się coraz większy. Można przebierać w kameralnych małych parkach, gdzie cała trasa to zaledwie kilka minut i niezbyt skomplikowany tor przeszkód, aż do parków ogromnych, które w standardzie mają co najmniej kilka tras, do najkrótszych nie należących.

Zawsze też znajdzie się coś dla osób kochających wyzwania, przygody i wyścigi. Niektóre parki linowe mają szczególnie rozbudowany szereg barier i przeszkód, w celu uatrakcyjnienia całej trasy. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że trasy na ogół są tak skonstruowane, by zabawa na nich była możliwa dla dorosłych jak i dzieci, już nawet tych kilkuletnich.

W ofertach poszczególnych parków linowych znajdują się np. fantazyjne tunele, sznurowane drabinki, drewniane mostki i pajęczyny. Nie ma się co obawiać upadku, ponieważ poniżej zawieszone są specjalne siatki, które chronią przed niebezpiecznym upadkiem.

Co prawda zabawa wymaga wyobraźni i zręczności, ale nie potrzeba do niej zbyt wielkiej siły jakby się mogło wydawać. Za to zrezygnować z parku linowego powinny osoby, które mają spory lęk wysokości. Bywa, że uczestnik zabawy znajduje się nawet 15 metrów nad ziemią!

Drogie Panie, a czy wy byłyście w parku linowym? Jeśli nie, to czas nadrobić zaległości i wybrać się całą rodziną na niesamowitą masę dobrej zabawy i ruchu!

Komentarze

ewalub

7 lat temu

Bałabym się. Córka i mąż byliby zachwyceni, ale ja się boję wysokości.

Zostaw komentarz