Oxybrazja to inaczej mikropeeling wykonany pod wysokim ciśnieniem, za pomocą cząsteczek tlenu i soli fizjologicznej. Zabieg jest podobny do mikrodermabrazji, ale jego komfort jest o wiele wyższy.

Co to jest oxybrazja?

Jak sama nazwa wskazuje, oxybrazja to zabieg, do którego wykorzystywany jest tlen. Jego inna nazwa to peeling wodno-tlenowy lub mikrodermabrazja tlenowa. To jedna z najnowszych metod oczyszczania skóry i usuwania niedoskonałości. Po oxybrazji cera staje się wyraźnie młodsza, zrewitalizowana. Dzięki zastosowaniu tlenu peeling jest bardzo łagodny, w żaden sposób nie podrażnia skóry.

Dla kogo oxybrazja?

Zabieg skutecznie radzi sobie z tym, co tradycyjna mikrodermabrazja: zanieczyszczeniami, zaskórnikami, trądzikiem, przebarwieniami, płytkimi bliznami, zmarszczkami i rozstępami, poprawą kondycji skóry. Zabiegi z tlenem są bezpieczne dla każdego rodzaju cery, zwłaszcza dla osób o skórze skłonnej do podrażnień, alergicznej, wrażliwej i naczyniowej.

Jak działa oxybrazja?

Do oxybrazji używa się tlenu pod wysokim ciśnieniem w strumieniu soli fizjologicznej. Naskórek jest złuszczany na mokro, co zmniejsza wszelkie dolegliwości, a dodatkowo zimne powietrze sprawia, że zabieg jest prawie bezbolesny. Tlen odżywia komórki i przyspiesza procesy odnowy – odbudowę włókien kolagenowych i naczyń włoskowatych. Skutecznie hamuje rozwój trądziku, wywołanego bakteriami beztlenowymi.