Telewizja odciąga nas od siebie i osłabia nasze więzi – szczególnie, jeśli jedno ze współmałżonków ma nawyk zalegania na kanapie przed telewizorem. Szklany ekran może skutecznie odgrodzić małżonków. Jak odciągnąć męża sprzed telewizora?

Każdy potrzebuje odrobiny odpoczynku, szczególnie po długim, stresującym dniu. Czasami po prostu miło jest nic nie myśleć! Kolorowe obrazki, które przewijają się przed naszymi oczami na ekranie, nie wymagają od nas podejmowania decyzji, są proste i przyjemne w odbiorze.

Zasłużony odpoczynek

Mężczyźni inaczej odpoczywają, niż kobiety. Dla nas rozrywką jest przeżywanie emocji, ekscytacji, dlatego najlepszy wypoczynek czeka nas podczas ploteczek ze znajomymi, podczas oglądania łzawego filmu, czytania ciekawej książki, rozwiązywania krzyżówki. Lubimy coś robić – szczególnie to, co pozwala zająć ręce i uwolnić umysł.

Mężczyzna gorzej sobie radzi z emocjami, dlatego dla niego najbardziej relaksujące jest wyłączenie ze świata bodźców, albo ograniczenie ich do minimum. Kiedy ogląda mecz, wszystko jest proste – nasi mają wygrać, inni powinni przegrać. Jest jeden zwycięzca, inni są pokonani. Dlatego też lubi oglądać proste filmy, gdzie jeden bohater w pojedynkę pokonuje armię wrogów, stare westerny, proste komedie.

Tobie może się to wydawać nudne, niepotrzebne, nieinteresujące, ale dokładnie takie ma być! Aby Twój partner pokonał stres, musi się wyciszyć, wyzerować umysłowo. To go uspokaja, pozwala mu się skupić na emocjach, które zaniedbał przez resztę dnia – w tym na przykład czułości wobec Ciebie.