Uroda

Odpryskujący lakier do paznokci – jak sobie z tym poradzić?

Odpryskujący lakier do paznokci

Nasze dłonie stanowią naszą wizytówkę. Nie ma w tym nic oryginalnego, w końcu gdy widzimy kogoś po raz pierwszy, przedstawiamy się, podając rękę drugiej osobie. Gdy jest ona szorstka i zaniedbana, wywieramy nie najlepsze pierwsze wrażenie. Negatywnie na odbiór naszej osoby wpływa też odpryskujący lakier do paznokci. Jak sobie z tym poradzić?

Każda z nas ma za sobą przynajmniej jeden  okres w swoim życiu, gdy niezależnie od podjętych starań lakier do paznokci odpryskiwał. Nie pomagało kupowanie droższych emalii, nawet tych z dodatkiem winylu, który miał zapewniać genialną trwałość. Na szczęście z problemem tym można sobie poradzić. Podpowiadamy jak.

Zrezygnuj z krzykliwych kolorów lakierów do paznokci

Bardzo łatwo można dostrzec odprysk, gdy używasz krzykliwych, kolorowych lakierów do paznokci. Czerwienie, fiolety, czernie, granaty itp. może prezentują się bardzo efektownie na dłoniach, ale gdy tylko lekko się ukruszą, od razu rzuca się to w oczy. Natomiast beże, pudrowy róż czy rozbielona szarość mają jedną zaletę. W przypadku jasnych, niemalże cielistych kolorów nie widać tak bardzo ewentualnych ubytków.

Zmień zmywacz do paznokci

Czasem lakier do paznokci odpryskuje, bo używasz zmywacza do paznokci z dodatkiem nawilżających olejków czy natłuszczającej lanoliny. Mają one za zadanie pielęgnować płytkę paznokcia, w rzeczywistości jednak zmniejszają trwałość twojego manicure. Aby lakier do paznokci dobrze się trzymał, powierzchnia paznokcia powinna zostać uprzednio dobrze odtłuszczona.

Kup odżywkę do paznokci

W ogóle mogłoby się wydawać, że tego typu kosmetyki są niewiele warte. Jak coś, co ma formę przeźroczystego lakieru do paznokci ma nawilżać i odżywiać paznokieć? Okazuje się jednak, że tego typu kosmetyki bywają szalenie pomocne w walce o mocniejsze paznokcie, na których manicure wygląda nienagannie.

Nakładaj top coat

Lakier nawierzchniowy, jeśli jest dobrze dobrany, utrwala manicure i chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodaje też blasku naszym paznokciom.  Dlatego nie należy z niego rezygnować po to, aby skrócić czas wykonywania manicure.

Używaj rękawiczek do prac domowych

Jeśli sprzątasz, pamiętaj o założeniu rękawiczek. Niestety, narażając manicure na kontakt z detergentami i środkami czystości, ryzykujesz, że lakier szybko odpryśnie, a ty będziesz musiała malować paznokcie od nowa.

Nie podważaj opakowań paznokciami

Często aż nas kusi, by coś otworzyć bez nożyczek czy noża, za to z pomocą paznokci, które traktujemy jako narzędzie do podważania opakowań. Tymczasem to najprostsza droga, aby połamać sobie paznokcie i zedrzeć z nich lakier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *