NTM (Nietrzymanie moczu) Zdrowie

NTM – fakty i mity

Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, choć w różnym stopniu dotyka większości kobiet. Ponieważ nie mówi się o nim otwarcie, narosło wokół niego wiele mitów. Jak to jest naprawdę z NTM? Zapraszamy po rzetelne informacje.

Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, choć w różnym stopniu dotyka większości kobiet. Ponieważ nie mówi się o nim otwarcie, narosło wokół niego wiele mitów. Jak to jest naprawdę z NTM? Zapraszamy po rzetelne informacje.

Nietrzymanie moczu dotyka głównie kobiet: FAKT

Niestety, kobiety są bardziej narażone na NTM – szacuje się, że 1 na 4 kobiety w różnym okresie życia cierpi na to schorzenie, a są to dane zaniżone i najprawdopodobniej odsetek jest jeszcze większy. Wynika to zarówno ze specyfiki budowy kobiecego ciała, która sprzyja infekcjom, jak i z wrażliwości kobiecych narządów na zmiany hormonalne (ciąża, poród, połóg, menopauza).

NTM to problem tylko ludzi starszych: MIT

Nietrzymanie moczu co prawda statystycznie występuje częściej u osób w podeszłym wieku, jednak może przytrafić się zarówno osobie dojrzałej, jak i młodej. Przyczyną NTM może być infekcja dróg moczowych, ciąża, poród, uszkodzenie pęcherza, nadwaga, osłabienie mięśni dna miednicy, udar, cukrzyca, choroby neurologiczne, a nawet przyjmowanie niektórych leków. Menopauza, która jest ściśle związana z wiekiem, jest tylko jedną z bardzo wielu przyczyn wywołujących NTM.

Ponad 40% kobiet decyduje się na pierwszą wizytę u lekarza decyduje się po 5 latach trwania choroby: FAKT

Niestety, NTM to przypadłość ciągle uważana za tabu i powód do wstydu. Ponadto wiele kobiet lekceważy początkowe objawy, licząc na to, że ustąpią samoistnie. Do lekarza zgłaszają się dopiero wtedy, gdy choroba staje się uciążliwa, albo przy okazji innego schorzenia. Część z nich do momentu rozmowy z lekarzem nie wie, że epizody nietrzymania moczu czy uczucie nagłego parcia na pęcherz są oznaką głębszego problemu.

Mocne mięśnie Kegla to duża szansa na to, że w przyszłości nie pojawią się takie zdrowotne problemy jak nietrzymanie moczu: FAKT

Mięśnie dna miednicy, czyli mięśnie Kegla, pełnią bardzo ważną funkcję utrzymywania wewnętrznych kobiecych narządów. Mocne mięśnie Kegla u kobiet to dodatkowo łatwiejszy i mniej bolesny poród oraz szybszy powrót do formy po porodzie i obniżenie ryzyka wypadania macicy w przyszłości; u osób, które już doświadczają kropelkowego lub lekkiego nietrzymania moczu ćwiczenia Kegla mogą pomóc wyeliminować lub złagodzić objawy nietrzymania moczu. Dodatkowym efektem ćwiczeń są lepsze doznania seksualne.

Mam NTM, to muszę nosić pieluchomajtki: MIT

Wielu osobom nietrzymanie moczu kojarzy się jedynie z niekontrolowanym wyciekiem całej zawartości pęcherza, tymczasem taka sytuacja ma miejsce jedynie w przypadku bardzo ciężkiej postaci tego schorzenia. Cierpią na nie osoby obłożnie chore, które nie kontrolują swoich czynności fizjologicznych – dla nich faktycznie ważne jest odpowiednie, mocno chłonne zabezpieczenie, jakie dają pieluchomajtki.

Do zabezpieczenia przed NTM wystarczy wkładka higieniczna lub podpaska: MIT

Ani podpaska, ani wkładka higieniczna nie są wystarczającym zabezpieczeniem przed wyciekiem moczu – są zaprojektowane do wchłaniania znacznie gęstszych płynów i w ogóle nie chronią przed nieprzyjemnym zapachem moczu. Nie potrafią wchłonąć moczu tak, by wilgoć nie miała kontaktu ze skórą, co może być przyczyną podrażnień i odparzeń.

Jeśli cierpimy na NTM, najlepszym zabezpieczeniem przed konsekwencjami niekontrolowanego wycieku moczu są wkładki urologiczne, które nie tylko zatrzymają wilgoć, ale także uchronią przed przykrym zapachem. Dobra wkładka urologiczna dodatkowo ochroni skórę przed kontaktem z moczem, równocześnie przepuszczając powietrze: tak, aby skóra okolic intymnych mogła spokojnie oddychać.

Wszystkie te cechy znajdziemy we wkładkach urologicznych  Seni Lady Comfort. Dzięki działaniu superabsorbentu, wchłaniającemu niepożądaną wilgoć i antybakteryjnym właściwościom zielonej herbaty doskonale neutralizują nieprzyjemny zapach. Zapewniają komfort zarówno psychiczny jak i fizyczny osobom cierpiącym na NTM, dodatkowo ich niewielki kształt w połączeniu z niezwykłą skutecznością pomagają w zachowaniu dyskrecji.

NTM to coś, czego należy się wstydzić: MIT

Nietrzymanie moczu może przytrafić się każdemu, w każdym wieku. Jest ono chorobą, jak każda inna i tak też należy je traktować – porozmawiać otwarcie z lekarzem i podjąć odpowiednie działania, które pozwolą nam się z niej szybko i skutecznie wyleczyć. Do tego czasu bezpieczeństwo zapewnią nam wkładki urologiczne Seni Lady Comfort.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *