Mocne mięśnie Kegla to duża szansa na to, że w przyszłości nie pojawią się takie zdrowotne problemy jak nietrzymanie moczu: FAKT

Mięśnie dna miednicy, czyli mięśnie Kegla, pełnią bardzo ważną funkcję utrzymywania wewnętrznych kobiecych narządów. Mocne mięśnie Kegla u kobiet to dodatkowo łatwiejszy i mniej bolesny poród oraz szybszy powrót do formy po porodzie i obniżenie ryzyka wypadania macicy w przyszłości; u osób, które już doświadczają kropelkowego lub lekkiego nietrzymania moczu ćwiczenia Kegla mogą pomóc wyeliminować lub złagodzić objawy nietrzymania moczu. Dodatkowym efektem ćwiczeń są lepsze doznania seksualne.

Mam NTM, to muszę nosić pieluchomajtki: MIT

Wielu osobom nietrzymanie moczu kojarzy się jedynie z niekontrolowanym wyciekiem całej zawartości pęcherza, tymczasem taka sytuacja ma miejsce jedynie w przypadku bardzo ciężkiej postaci tego schorzenia. Cierpią na nie osoby obłożnie chore, które nie kontrolują swoich czynności fizjologicznych – dla nich faktycznie ważne jest odpowiednie, mocno chłonne zabezpieczenie, jakie dają pieluchomajtki.

Do zabezpieczenia przed NTM wystarczy wkładka higieniczna lub podpaska: MIT

Ani podpaska, ani wkładka higieniczna nie są wystarczającym zabezpieczeniem przed wyciekiem moczu – są zaprojektowane do wchłaniania znacznie gęstszych płynów i w ogóle nie chronią przed nieprzyjemnym zapachem moczu. Nie potrafią wchłonąć moczu tak, by wilgoć nie miała kontaktu ze skórą, co może być przyczyną podrażnień i odparzeń.