długie włosy

Długie włosy są piękne, jeśli o nie dbamy. Często fundujemy jem tyle rozrywek, że nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Winni jesteśmy my sami i nasze nawyki. Noś długie włosy, ale nie popełniaj tych błędów. Wtedy zawsze i wszędzie będziesz zachwycać fryzurą!

Unikanie wizyty u fryzjera

Nie ma nic gorszego niż unikanie wizyty u fryzjera z przeświadczeniem, że włosy z pewnością szybciej urosną. Nie stracę ich długości i ogólnie będę miała piękne, długie pasma. Włosy jednak potrzebują podcięcia raz na jakiś czas. Końcówki mogą się rozdwajać, zmieniają się pory roku a wraz z nimi temperatury. Na włosy działają także kosmetyki, które stosujemy. Wiele czynników składa się na ich stan. Unikanie fryzjera nie jest więc najlepszą opcją. Odświeżenie fryzury, podcięcie końcówek przynajmniej raz na trzy miesiące sprawi, że stan włosów się poprawi. Gwarantujemy, że dostrzeże to nie tylko fryzjer, ale także otoczenie.

Zbyt mocne związywanie włosów

Kobiety mają tendencję do zbyt mocnego wiązania włosów. Czy to w kucyk, czy w koczek. Włosy mają zostać zdyscyplinowane i tyle. Nieważne jest poczucie dyskomfortu, które pojawia się, gdy gumka jest ściśnięta za mocno. Mamy wrażenie, że włosy zaraz odlecą nam od głowy, a przy okazji darmowy lifting skóry twarzy w pakiecie. Włosy zaś odkształcają się, łamią i mogą wypadać, jeśli przesadzamy z ich związywaniem. Warto pamiętać, że one także potrzebują trochę luzu. Dlatego kolejny raz związują włosy w kucyk opanuj się, zanim zbyt wiele razy ściśniesz je gumką. One też chcą żyć i wyglądać dobrze.

Za duża ilość kosmetyków

Co za dużo, to niezdrowo, także dla włosów. Rozumiemy potrzebę użycia odrobiny lakieru czy pianki do włosów, ale nie całego opakowania naraz. Przesada nie jest sprzymierzeńcem włosów. Za duża ilość lakieru, pianki czy innego kosmetyku tylko niepotrzebnie obciąży włosy. A później trzeba będzie je długo rozczesywać, by się tego nadmiaru pozbyć. Kosmetyki są mile widziane, ale nie w ilościach hurtowych. Włosy potrzebuje odżywienia i regeneracji, czasem ujarzmienia, ale nie w postaci tony produktów. Kilka sprawdzonych i dopasowanych do rodzaju włosów kosmetyków wystarczy, by zachować ich piękny i zdrowy wygląd.

Brak odżywki do włosów

W temacie kosmetyków nie możemy zapomnieć o odżywce. Potrzebują jej nie tylko suche czy niesforne pasma, ale każde włosy. Odżywka regeneruje, wzmacnia i ułatwia rozczesywanie. Przy zabiegach stylizacyjnych, zmianie pogody, w każdy czas powinniśmy zadbać o to, by taka odżywka gościła w naszej łazience i na włosach rzecz jasna. Na rynku mamy szeroki wybór tego typu produktów. Czy to będzie odżywka do spłukiwania czy bardzo lekka, w sprayu – każda z nas może wybrać taką, która odpowiada potrzebom jej włosów.

Wysoka temperatura

włosyLokówka, prostownica i suszarka to przyjaciółki wielu osób. Włosy jednak niezbyt lubują się w wysokich temperaturach, które je zwyczajnie niszczą. Efektem są wysuszone i połamane pasma, bez blasku i życia. Nie należy przesadzać z używaniem takiego sprzętu jak wszelkie loków czy prostownice. Z suszeniem też radzimy uważać. Czasem po prostu warto pozostawić pasma do naturalnego wyschnięcia. Katowanie ich każdego dnia suszarką nie będzie najlepszym pomysłem.

Katarzyna Antos