czego faceci oczekują od kobiet

Faceci, podobnie jak my mają swoje oczekiwania. Nie są zbyt wylewni, więc niekoniecznie wprost mówią o tym, na czym im zależy. W związku ważne są obydwie strony, dlatego tym razem skupmy się na mężczyznach. Czego oczekują od nas faceci?

Szacunek

Chcemy być szanowane, walczymy o swoje prawa i poszanowanie godności, także w relacjach z innymi. Mężczyźni, mimo iż nie protestują tak, jak kobiety, także oczekują szacunku. Zwłaszcza od nas. W czym powinien przejawiać się szacunek? W słowie, zachowaniu, liczeniu się z czyimś zdaniem. Także w poszanowaniu niezależności mężczyzny. Nikt nie chce być traktowany jak zabawka, którą można przerzucać do woli z kąta do kąta. Jeśli pragniemy być szanowane, musimy okazywać szacunek innym. W związku to jeden z podstawowych filarów trwałego uczucia.

Uznanie

W tej kwestii pasuje także podziw. Uznanie przejawia się przez docenienie tego, co robią dla nas faceci. Nigdy głośno nie powiedzą, że tego oczekują. Jednak gdzieś w głębi serca liczą na to, że będziemy ich chwalić. A podziwiać możemy nie tylko umięśnione ciała, lecz także inteligencję, dobry humor czy umiejętności majsterkowicza. Faceci lubią słyszeć miłe słowa uznania, podobnie jak kobiety. Nie należy szczędzić im komplementów.

Bliskość

Wiele facetów kreuje się na silnych mężczyzn, których nic nie jest w stanie złamać. Wydawać by się mogło, że są twardzi jak skała i daleko im do delikatnych i uczuciowych facetów. Tymczasem, potrzebują oni bliskości tak samo jak my. Ważny jest dla nich dotyk, przytulanie czy całowanie. Oczekują bliskości, która sprawia, że czują się kochani i potrzebni. I może nie powiedzą tego wprost, ale też chcieliby, by tak po prostu ich przytulić.

Atrakcyjność

Faceci oczekują od nas, że będziemy dbały o siebie. Cała atrakcyjność to niekoniecznie tony makijażu i ubrania od projektantów. Kobiety powinny dbać o swój wygląd, zdrowie i wnętrze. Panowie chcą mieć u boku takie kobiety, które doskonale wiedzą w czym tkwi sekret ich atrakcyjności.

Motywacja

oczekiwaniaCzy oczekujecie od facetów, że będą was motywować do działania i wspierać w tym, co robicie? Jasne, że tak, więc i panowie chcą, by działało to także w ich stronę. Faceci liczą na motywację z naszej strony. Pragną czuć, że ktoś w nich wierzy i potrafi dodać siły, potrzebnej do osiągnięcia zamierzonych celów. Szczególnie wtedy, gdy brakuje wiary w siebie i własne możliwości. Wówczas bliska osoba i jej słowa otuchy mogą dodać skrzydeł.

Czego według Was, faceci oczekują od kobiet?

Katarzyna Antos