fitness

Fitness cieszy się wielką popularnością. Kolejny rok przynosi nowe trendy w tej branży. Z czego będziemy mogli skorzystać i co nowego oferują producenci sprzętu oraz gadżetów do ćwiczeń?

Fitnessowy zawrót głowy

Ćwiczenia to już nie tylko moda ale przede wszystkim zdrowy sposób na szczupłą sylwetkę i doskonałe samopoczucie. Sale sportowe oraz siłownie oferują mnóstwo zajęć opartych na fitnessie, który cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród kobiet. Panie pokochały ćwiczenia w rytm muzyki, które pozwalają na aktywne spędzanie czasu i modelowanie sylwetki. Piękne i zdrowe ciało nie musi pozostawać w sferze marzeń. Wystarczy odrobina chęci oraz motywacji. Nowe trendy nie omijają także sportu. Rozwój technologii pozwala na szereg możliwości w fitnessie, dlatego warto poznać nowe trendy na 2016 rok.

Moc gadżetów i akcesoriów

Aby skutecznie ćwiczyć, wystarczy nam wygodny strój. Jednak z myślą o jeszcze lepszych efektach i monitorowaniu naszej aktywności, producenci oferują nam różnego rodzaju sportowe gadżety. Pulsometr, zegarek sportowy czy uprzędzenie pokazujące ilość spalanych kalorii to tylko niektóre ze sprzętów, które będą wiodły prym w obecnym roku. Nowoczesna technologia wykorzystywana w urządzeniach sportowych, pozwala na bardziej efektywne i świadome wykonywanie ćwiczeń. Możemy w dowolny sposób ustalać treningi, a wszystko pod nasze indywidualne preferencje. Otrzymujemy gotowe komunikaty, dzięki którym wiemy co poprawić i jakie partie ciała wzmocnić. Miłośnicy takich nowinek techniki będą zachwyceni. Na smartfony powstają także liczne i coraz to nowsze aplikacje, które pozwalają monitorować trening, pokazując nasze postępy.

Modne treningi

fitness

Specjaliści od fitnessu wskazali także rodzaje treningów, które będą pożądane w nowym roku. Jednym z trendów jest trening wykorzystujący ciężar własnego ciała. Nie wymaga żadnego sprzętu, więc jest niezwykle przystępny. Wciąż popularny będzie trening interwałowy, który łączy w sobie zarówno umiarkowane jak i intensywne ćwiczenia do maksymalnie 25 minut. Taka forma aktywności może okazać się bardziej skuteczna niż kilka godzin spędzonych na siłowni. Na topie nie zabraknie również treningów personalnych. Coraz chętniej oddajemy się w ręce fachowców, co zapoczątkowały słynne trenerki fitness. Branża ta wciąż się rozwija, więc nie będziemy narzekać na brak trenerów. Nowością są programy dedykowane seniorom. Fitness otwiera się na równe grupy wiekowe. Programy skierowane do osób starszych to dokonały pomysł na poprawę kondycji, walkę z nadwagą oraz wzmocnienie ogólnego zdrowia. W minionym roku dużym zainteresowaniem cieszyła się joga, podobnie będzie w tym roku. Zwolennicy zdrowego stylu życia chętnie korzystają z możliwości, które daje. Joga jest polecana także tym, którzy chcą się zrelaksować oraz odstresować.

Najnowsze trendy fitness opanują obecny rynek. Każdy znajdzie pośród nich coś, co pomoże utrzymać idealną figurę i pełnię zdrowia. Możliwości jest wiele, wystarczy je odpowiednio wykorzystać. Najwyższy czas, by zejść z fotela i udać się na fitness.

Katarzyna Antos