Dzieje się Konkursy Nagrody Najnowsze

Nagroda: Trzynaście powodów

Jay Asher

Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i na przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. Z przeraźliwa jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości…

Trzynaście powodów to rewelacyjny debiut Jaya Ashera, który snuje swoją opowieść z taką szczerością i prostotą, że tragedia za nią ukryta, wydaje się wstrząsająco prawdziwa.

Wygraj powieść Jaya Ashera pt. Trzynaście powodów!

Zaintrygował cię opis powieści pt. Trzynaście powodów? Weź udział w naszym konkursie. Dzięki uprzejmości Domu Wydawniczego Rebis mamy do rozdania 5 egzemplarzy tej wstrząsającej książki. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczyło odpowiedzieć w sposób kreatywny na poniższe pytanie.

Dlaczego Clay jest jednym z powodów, dla których Hannah postanowiła odebrać sobie życie?

Spośród nadesłanych wypowiedzi nagrodziliśmy najciekawsze. Poniżej prezentujemy laureatki konkursu:

Luiza: Clay na pewno jest byłym chłopakiem Hannah. Zdradził ją z jej przyjaciółką, nic dziwnego, że zrozpaczona sytuacją dziewczyna postanowiła odebrać sobie życie i umieścić na swojej nietypowej liście.

anna: Moim zdaniem Clay był wielką miłością Hannah, ale nie potrafił do końca dotrzeć do Hannah. Dziewczyna była zagubiona a na dodatek zakochana, nie mogła więc pominąć Clay’a.

Ewka: Myślę, że Clay zrobił Hannah coś złego. Bez poważnego uzasadnienia nie mówi się tak poważnym kroku jakim  jest samobójstwo. Clay na pewno zasłużył sobie na taką „pamiątkę”. Inaczej dziewczyna nie zrobiłaby czegoś takiego niewinnemu chłopakowi…

Alexandra: Clay  nie pomógł Hannah, kiedy najbardziej tego potrzebowała. Źle odczytał jej intencje, co miało późniejsze, tragiczne konsekwencje. Pojawienie się jego osoby na liście powodów do samobójstwa było pewną lekcją życia.

matylda:  Według mnie Clay był jednym z powodów, dlatego że dręczył Hannah w szkole. Ona postanowił się zemścić i stąd taka a nie inna nauczka, nawet po jej śmierci. Chciała, aby chłopak zapamiętał do końca swojego życia, że to co robił było okropne.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w pozostałych konkursach!

Tekst sponsorowany

Komentarze (2)

filodendron 2

5 lat temu

Gratuluję, a fantazję macie przebogatą 🙂

pati25

5 lat temu

Gratuluję interesującego kryminału 🙂 Ciekawe wypoiwiedzi zasługujące na nagrodę

Zostaw komentarz