wielkanocne dekoracje

Za kilka dni Wielkanoc, więc warto zadbać o odpowiedni nastrój w swoim domu. Świąteczną atmosferę podkreślą wielkanocne dekoracje. Jak przystroić dom na święta? Co wybrać, by stworzyć niepowtarzalne wnętrze?

Wielkanoc w twoim domu

Święta Wielkanocne wypadają w okresie wiosennym, więc sama natura zapewnia nam odpowiednią oprawę. Wiosnę możemy przenieść do naszych domów, jeszcze bardziej podkreślając radosny wydźwięk Wielkanocy. Nie potrzebujemy wielkich nakładów finansowych, by udekorować dom czy mieszkanie. Wykorzystując swoją kreatywność i łatwo dostępne materiały przygotujemy piękne ozdoby, które zachwycą naszych domowników oraz gości. Do świąt pozostało już tylko kilka dni, więc nie marnujmy czasu i zacznijmy artystyczną zabawę!

Pisanki i inne jajka

Z okazji Wielkanocy malujemy pisanki, choć wśród nas pewnie znajdą się zwolennicy jajek w naturalnej postaci. W sklepach z dekoracjami do domu czy z akcesoriami plastycznymi znajdziemy plastikowe jajka w różnej wielkości i kolorach. Wystarczy umieścić je w przezroczystym wazonie czy na paterze, by zyskać piękną dekorację stołu. Wyłożone na mchu znalezionym w lesie przywołują na myśl naturę i zieloną wiosnę. Małe jajeczka, najlepiej przepiórcze możemy umieścić w filiżankach, wyścielonych sianem lub kolorową rafią czy sizalem. Małym kosztem otrzymamy dość oryginalne ozdoby z pisankami.

Świeże kwiaty i gałązki

Kwiaty zawsze odmieniają wnętrze. Nadają mu domowego i przytulnego wyrazu. Niezwykle ocieplają i ożywiają wnętrze, więc warto to wykorzystać. Być może w przydomowym ogródku pojawiły się pierwsze narcyzy czy tulipany. Zetnijmy kwiaty i umieśćmy je w przezroczystym wazonie. Możemy pokusić się o przygotowanie mini bukiecików w kieliszkach na jajka czy kieliszkach do alkoholu. Gałązki wierzby, mech, owies czy rzeżucha to również doskonały element świątecznych dekoracji, który wprowadzić do niego odrobinę zieleni. Od razu poczujemy wiosnę, nawet jeśli za oknem będzie padał deszcz czy nawet śnieg.

Wielkanocne pastele i świeża biel

Wielkanocą postawmy na jasne barwy. Niezwykle modne są pastele, które idealnie współgrają z czystą i nieskazitelną bielą. Mięta, błękit czy pudrowy róż doda naszym wnętrzom nieco cukierkowego wyrazu. Otoczenie zyska delikatności. Nowe poszewki na poduszki czy świece to elementy, które są łatwo dostępne i dość tanie, więc małym nakładem odświeżymy salon czy sypialnię. Kilka pastelowych dodatków będzie niczym powiew świeżości na wiosnę. A tegoroczna Wielkanoc od razu będzie bardziej radosna.

dekoracjeDekoracje to często niewielkie elementy, które zupełnie odmieniają nasze otoczenie. Chcąc podkreślić świąteczny nastrój, wprowadźmy do naszych wnętrz choć odrobinę wiosny, by poczuć Wielkanoc i cieszyć się z niej wspólnie z bliskimi.

Nowe firanki na Wielkanoc odmienią twój salon

Wielkanoc to najważniejsze święto dla chrześcijan. Zawsze obchodzimy je wczesną wiosną, gdy przyroda budzi się do życia i pragniemy w symboliczny sposób podkreślić nowy początek. Dobrym rozwiązaniem wydaje się wprowadzenie drobnych zmian w wystroju salonu. Dzięki nim zyska on odświeżony wygląd, a my uświetnimy w ten sposób śniadanie wielkanocne.  W wystroju naszych wnętrz wiele dobrego mogą zdziałać nowe firanki, zwłaszcza iż jest to element dekoracyjny, który często żółknie i w ten sposób zdradza upływ czasu. W sklepie internetowym Piekne-wnetrze.pl dobierzesz do nich piękne zasłony i dodatki.

Katarzyna Antos