Dzieje się Nagrody

Nagroda: powieść Joanny Hickson pt. Tudorowie. Narodziny dynastii

tudorowie narodziny dynastii

Do kogo wędruje powieść Joanny Hickson pt. Tudorowie. Narodziny dynastii? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Anglia, 1451 rok

Jasper i Edmund Tudorowie, przyrodni bracia Henryka VI Lancastera, wychowali się z dala od pałacu i dworskich intryg. Król sprowadza ich do Londynu, uznaje za prawowitych braci i obsypuje zaszczytami. Edmund żeni się z najbogatszą angielską arystokratką Małgorzatą Beaufort, a Jasper zarządza rodowymi włościami w Walii.

Anglia coraz bardziej pogrąża się w chaosie. Ród Yorków rości sobie pretensje do tronu i wybucha wojna dwóch róż. Edmund, znany z bezwzględnej lojalności wobec Lancasterów, zostaje pojmany przez Edwarda Yorka i umiera w więzieniu.

Jasper przejmuje opiekę nad jedynym synem Edmunda, Henrykiem. Teraz na nim spoczywa odpowiedzialność za losy rodu Tudorów. Trwa wojna, szala zwycięstwa przechyla się na stronę Yorków. Jeden fałszywy krok może prowadzić do zguby, dawni przyjaciele zmieniają strony i okazują się śmiertelnymi wrogami.

Odwaga i determinacja Jaspera sprawiają, że po kilkunastu latach jego bratanek zasiądzie na tronie jako Henryk VII, dając początek dynastii Tudorów.

Tudorowie. Narodziny dynastii to pozycja obowiązkowa dla fanów epoki i historii w ogóle. Joanna Hickson, jako prawdziwa pasjonatka życia wielkich monarchów, przywraca postaci do życia w sposób wnikliwy, ukazując nie tylko ich władcze oblicze, lecz także ludzką naturę.

Wygraj powieść Joanny Hickson pt. Tudorowie. Narodziny dynastii!

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy powieści Joanny Hickson pt. Tudorowie. Narodziny dynastii, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

  • Która epoka historyczna jest Twoją ulubioną? Swoją odpowiedź pokrótce uzasadnij.

  • Jaką powieść wydawnictwa Harper Collins Polska chciałabyś przeczytać? Podaj tytuł inny niż Tudorowie. Narodziny dynastii. W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże Ci strona internetowa.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Najciekawszą epoką historyczną jest zdecydowanie średniowiecze, które pełne było arystokracji, rycerzy, królów. Był to czas wystawnych uczt, złota, klejnotów. Był to czas odwagi i honoru. Czas pełen miłości, romansów i historii nadających się na scenariusz filmowy. Spośród publikacji Harper Collins Polska zdecydowanie sięgnęłabym po „Śmierć na żywo” Jamesa Pattersona. Czasy teraźniejsze, dobry kryminał osadzony w realiach Nowego Jorku. Detektywi, politycy, aktorzy, sportowcy. Mieszanka doskonała z wciągającą akcjąIlona, Lipówki

Mam dwie ulubione epoki. Chyba nie potrafię zdecydować, którą wolę bardziej. Pierwszą jest epoka Tudorów.  Spiski, romanse, piękne stroje i niepowtarzalny klimat. Lubię bardzo powieści historyczne z takimi „pełnokrwistymi” bohaterami. Pierwszą książką, na jaką się natknęłam były „Kochanice króla” autorstwa Philippy Gregory. Później było jeszcze kilka, a także seriale poświęcone całemu rodowi Tudorów. Drugą ulubioną epoką jest epoka wiktoriańska. To wtedy nastąpił najszybszy rozwój powieści. Powstały dzieła, do których ciągle bardzo chętnie się wraca, a wydawnictwa wznawiają nakłady po dziś dzień. Moją ulubioną książką są „Wichrowe wzgórza” autorstwa Emily Bronte. Nie pamiętam już, który raz do niej wracam. Bardzo chętnie przeczytałabym „Grzeczną dziewczynkę”, którą napisała Mary Kubica lub „Osaczoną” Tess Gerritsen wydawnictwa Harper Collins PolskaKatarzyna, Łubnice.

Moja ulubioną od lat epoką jest renesans. Zaciekawiła mnie ona do tego stopnia, że zaczęłam tańczyć włoskie tańce renesansowe w zespole tańca dawnego. Nałożenie gorsetu i dworskiej sukni magicznie przenosi mnie zawsze w XVI wiek na najlepsze dwory Europy. Muzyka z tamtego okresu jest prawdziwym mistrzostwem, jakże dalekim od współczesnych pioseneczek opartych na dwóch czy trzech akordach. W renesansie też powstały najpiękniejsze moim zdaniem obrazy, które zawsze chętnie podziwiam. Czasem myślę sobie, ze urodziłam się za późno, dlatego też chętnie sięgam bo wszystkie powieści dziejące się w tamtym okresie historycznym. Inna książka wydawnictwa, jaką chciałabym przeczytać, to książka Karin Slaughter – „Ofiara”Aneta L., Warszawa

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (6)

Ana Leticia

4 lata temu

Gratuluję ciekawych, rozwiniętych odpowiedzi. Czasem najtrudniej znaleźć sensowne argumenty.

Mindi

4 lata temu

Gratuluję nagrody 🙂 Wspaniałe, ciekawe wypowiedzi. Sama nie umiałam się zdecydować na żadną epokę, przynajmniej nie umiałam tego uzasadnić. Ale przychylam się do podsumowania Anety, czuję, że urodziłam się za późno, bardziej podobało mi się życie w ubiegłych epokach 🙂

Tess

4 lata temu

Gratuluję nagrody. Taka opowieść historyczna bardzo ciekawa jest.

pati25

4 lata temu

Gratuluję nagrody 🙂 Super wypowiedzi

lisica

4 lata temu

Ja najbardziej lubię oświecenie, ale nie napisałam tak zgrabnej odpowiedzi jak Wy:) Gratuluję.

Aneczka2015

4 lata temu

Moje gratulacje dziewczyny 🙂

Zostaw komentarz