makijaż oczu

Nowy rok rozpoczęliśmy z uśmiechem na ustach, karnawał trwał, więc do pełni szczęścia i dobrego stylu brakuje już tylko odpowiedniego makijażu. 2018 przynosi nowe trendy. Jak jest obecnie modny makijaż oczu? Poznajcie najgorętsze trendy sezonu!

Moc kolorów

Rok 2018 trzymać się będzie z dala od nudy. Już Pantone udowodniło nam, że coraz częściej wybieramy odważne barwy, które napełniają nas energią do działania. Podobnie jak w modzie tekstylnej, uroda także sięga po kolory. Modny makijaż oczu obowiązkowo będzie pełen barw. Nie tylko bezpiecznych brązów czy beży, ale także zieleni, fioletu i wszelkich innych kolorów. Śmiało możemy eksperymentować, sprawdzając co najbardziej pasuje jako stylowa oprawa naszego spojrzenia. Miłośniczki kolorów z pewnością nie będą narzekać na nudę w makijażu.

Kreska inaczej

Modna kreska miała już różne oblicze. Tym razem pojawia się nie tylko na powiece, ale także w jej załamaniu. Brzmi odważnie i efektownie, bo taki właśnie jest makijaż 2018. Kreska może przybrać różną barwę. Co powiecie na czerwoną, bordową czy żółtą kreskę? Odważycie się na taką formę makijażu oka? Chyba warto spróbować, by przekonać się, czy będzie nam pasował.

Geometric

Jak o kreskach mowa, w trendach pojawiły się także inspiracje geometrycznymi liniami. To ukłon w stronę mody retro, ale też nowoczesnego podejścia. Taki makijaż jest nieco szalony, więc doskonale sprawdzi się jako oprawa karnawałowego stroju czy stylizacji na ekstrawagancką imprezę. Na dobry początek polecamy przygodę z czarnym eyelinerem lub kredką. Gwarantujemy wiele dobrej zabawy podczas makijażowych prób.

Metaliczne muśnięcie

makijaż oczuPrawdziwym hitem końcówki ubiegłego roku były kosmetyki o metalicznym wykończeniu. Szminki zawojowały rynek, podobnie jak lakiery do paznokci. W 2018 pora na cienie i modny makijaż oczu. Metaliczne kolory fantastycznie odbijają światło i podkreślają kolor tęczówki. Pasują nie tylko od święta czy na wielkie wyjścia. W drogeriach znajdziemy całe paletki, cienie w kredce czy metaliczne kredki do oczu. Zdecydowanie warto wypróbować ten trend. Będziecie zachwycone niezwykłym błyskiem oczu, dzięki takiemu wykończeniu.

Co sądzicie o nowych trendach? Wypróbujecie modny makijaż oczu podczas karnawałowego szaleństwa?

Katarzyna Antos