pomoc domowa

Masz dość sprzątania i chciałabyś spędzać mniej czasu na dbanie o czystość w domu? Sprawdź, jak sobie pomóc!

Kobiety bardzo często nakładają na siebie zbyt dużo obowiązków. Chcą być idealnymi pracownicami, żonami, matkami, jak i paniami domu. Nie da się ukryć, że tyle ról jest bardzo trudne do pogodzenia – a czasami wręcz niemożliwe. W tym całym szaleństwie warto byłoby znaleźć trochę czasu dla siebie, zamiast w wolnych chwilach nadrabiać porządki domowe. Tylko, jak to zrobić?

Angażuj rodzinę w obowiązki domowe

Choć mamy XXI wiek i większość kobiet pracuje, to wciąż ulegamy przekonaniu, że tylko damskim zadaniem jest dbanie o dom. Nic bardziej mylnego! Nasze mieszkanie jest wspólną przestrzenią, dlatego powinni o nie dbać wszyscy domownicy. Im wcześniej zaczniemy tego wymagać i to egzekwować, tym szybciej zyskamy więcej czasu dla siebie, zamiast kolejny raz denerwować się bałaganem w domu. Jeśli do tej pory tylko ty zajmowałaś się sprzątaniem, to zacznij to powoli zmieniać. Zbierz rodzinę i podzielcie po równo między sobą obowiązki. Wynoszenie śmieci, odkurzanie, pranie, robienie zakupów – te czynności zajmują naprawdę wiele czasu, dlatego nie warto zostawiać ich tylko dla siebie. Jeśli masz małe dziecko możesz powoli uczyć go chowania zabawek, wycierania stołu, czy odnoszenia naczyń do zmywarki. Nie zaniedbuj tego, bo dzięki konsekwencji zadbasz o to, by Twoje dziecko także interesowało się czystością  w domu.

Sprawiedliwy i jasny podział obowiązków sprawi, że łatwiej będzie Ci je egzekwować, a przy okazji nie zostaniesz sama ze sprzątaniem domu, tylko zaangażujesz w to całą rodzinę.

Zatrudnij pomoc domową

Jeżeli podzielenie obowiązków pomiędzy poszczególnych członków rodziny to za mało, warto zastanowić się nad zatrudnieniem pomocy domowej. Takie rozwiązanie to często remedium na małżeńskie kłótnie. Pomoc domowa sprawnie i szybko zajmie się wszystkimi nielubianymi obowiązkami domowymi, a Ty i Twoja rodzina zyskacie więcej czasu dla siebie. Sprawdzonej pomocy domowej możesz poszukać na www.pomocedomowe.pl. Znajdziesz tam pomoce domowe ze swojej okolicy, sprawdzisz ich stawkę godzinową, a także poczytasz referencje.

Nie obawiaj się zatrudnienia pomocy domowej. Gdy wybierzesz odpowiednią kandydatkę, to bez problemu ustalisz z nią zakres obowiązków, a także częstotliwość sprzątania mieszkania. Tym samym każdego dnia będziesz miała pewność, że w Twoim mieszkaniu jest czysto, a Ty zamiast sprzątać i denerwować się możesz zająć się czymś o niebo przyjemniejszym!

Poświęć chwilę na poszukiwania odpowiedniej kandydatki, a potem powiedz jej dokładnie, czego oczekujesz. Zadbaj już na samym początku o udaną współpracę, a odetchniesz z ulgą!

Zminimalizuj ilość rzeczy

Niezależnie od tego, czy masz pomoc domową, czy też rozdzieliłaś poszczególne obowiązki związane ze sprzątaniem rodzinie – pamiętaj, że o wiele łatwiej sprząta się mieszkanie, w którym nie ma nadmiaru rzeczy. Przynajmniej raz na rok niech każdy domownik przejrzy swoje rzeczy i odda bądź wyrzuci te, które nie są po prostu potrzebne. Dzięki temu przestrzeń stanie się mniej zagracona i o wiele łatwiej będzie ją uprzątnąć. Minimalizm w urządzaniu mieszkania jest mile widziany. Mniejsza ilość ozdób i pierdółek na półkach sprawia, że nie musisz marnować dużej ilości czasu na ścieranie kurzy. Odpowiednia ilość ubrań w szafkach, to spokojne składanie prania bez upychania poszczególnych elementów garderoby. Dobrze zorganizuj dom i poświęć na to więcej czasu – to wstępna inwestycja, która później będzie Ci się zwracała.

Warto zastosować te porady i cieszyć się wolnym czasem i lepszym samopoczuciem. Wybierz takie rozwiązanie, które jest dla Ciebie wygodniejsze bądź zdecyduj się na kilka z nich. Zyskasz spokój i wolny czas!

Tekst sponsorowany